Blue screen, jak sprawdzić jaki błąd wystąpił?

Witam!

Od niedawna mam problem, polegający na tym że jak korzystam z komputera. Nie ważne co robię, nieraz długo gram w mocno obciążające komputer gry i nic a gdy nieraz przeglądam tylko internet, komputer zawiesza się, czekam… i blue screen ze komputer musi się wyłączyć w po to by nie uszkodzić sprzętu i się wyłącza i uruchamia ponownie, ale nie wiem jaki to błąd bo dzieje się to bardzo szybko i nie mogę przeczytać. Chciałbym się dowiedzieć jaki to błąd i co mam zrobić by wyeliminować ten problem.

Z góry dziękuje za pomoc.

Jaką masz temperaturę procesora i grafiki?

49-57 Procesor i grafika od 51 do 56 stopni, a no i robi mi się tak narazie tylko na win xp a na win7 jeszcze tak sie mi nie zrobiło nigdy, win xp mam na innym dysku.

Troche za wysokie te temperatury ,kiedy ostatnio zmieniałeś paste termoprzewodzącą na procesorze i grafie?

Pobierz program BlueScreenView i daj z niego raport. Miałem i mam nadal identyczny problem, u mnie błędy miały numer 0x00000124 oraz 0x00000116. Tak samo było na XP jak i na Windows 7 więc podejrzewam że grafika jest walnięta.

jak dać raport z tego BlueScreenView

minimen ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

View - HTML Report - All items / albo po prostu zrób printscreen wyników.