Blue screen, kernel - power błąd krytyczny

Mam taki problem, mianowicie mam laptopa firmy Acer z systemem Windows 7 Home Premium, przez ostatnie dwa tygodnie napotkał mnie dziwny problem mianowicie reset, to znaczy najpierw blue screen z którego zdąrzyłem odczytać tylko dumping psychical mermory a w podglądzie zdarzeń jest: błąd krytyczne Kernel - Power. Zdaje mi się że jest to przez Gadu Gadu 11 : ), przeinstalowałem gadu na starszą wersje, czy to może być tego wina ?

Przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

no uczyniłem to : ) nic nie wykrył :).

Czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku?

Bo w trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane na przykład wszystkie sterowniki, w przeciwieństwie do trybu normalnego. Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko będzie w porządku, to oznaczać będzie prawdopodobnie problem z jakimś sterownikiem. Jeżeli w trybie awaryjnym też będą problemy, oznaczać to może problem z systemem albo ze sprzętem. Trzeba to sprawdzić. W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Analiza bluescreenów blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

W razie gdyby pliki minidump nie były tworzone: blue-screen-ostatniej-aktualizacji-windows-t495188.html#p3117309

W razie gdybyś potrzebował sprawdzić sprzęt:

Podobny temat: blue-screeny-windows-sp3-t491741.html?hilit=hdtune

Problem z uruchomieniem systemu: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html - zobacz zwłaszcza pkt. 5, czyli przeinstalowanie systemu.

Ale… Trzeba mieć na uwadze, że przeinstalowanie systemu nie zawsze rozwiązuje problem. Jeżeli przykładowo teraz problem powoduje wersja X sterownika do karty sieciowej, to po ponownej instalacji systemu znowu możesz zainstalować wersję X sterownika do karty sieciowej i problem dalej będzie występować. Gdybyś teraz zdiagnozował problem i ustalił, że problem powoduje wersja X sterownika i aktualizacja do wersji Y rozwiązuje problem, to miałbyś problem z głowy.

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

No właśnie skanowałem sprzęt, nagrywałem mamtest na płytkę, robiłem, jest zero błędów nic … laptop jest nowy ma z 3 miesiące, zauważyłem że problem zaczyna się jak uruchamiam Gadu - Gadu 11, zaczyna się ładować w pewnym momencie to kółko przy kursorze się zatrzymuje i blue screen, tyle co uda mi się zobaczyć to jest: Dumping psychical mermory i lecą liczy od 0 do 100 jak się nie mylę i to idzie raz dwa może 3 sekundy i jest reset i system ładuje się normalnie nic nie trwa dłużej .

Skoro ma 3 miechy to po co masz się użyerać?! Oddaj go do serwisu na gwarancję i tyle.

tylko właśnie że mam ciężki miesiąc teraz i sierpień też się zapowiada i strasznie go potrzebuje :slight_smile: .

Sprawdź minidumpy. Analiza bluescreenów blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Czy w trybie awaryjnym jest dobrze?

Po co napisałem elaborat w swojej poprzedniej wiadomości, skoro nikt tego nie czyta?

no czytam to, właśnie przeniosłem się na komputer i odpaliłem laptopa w trybie awaryjnym :slight_smile: popracuje w nim przez jakiś czas.

Dodane 22.07.2012 (N) 13:13

no właśnie zagadka jest taka że folder minidump jest pusty .

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Na trybie awaryjnym wszystko pracuje idealnie, nic się nie dzieje. hm myślę że chyba winą było to Gadu - Gadu… poczytam to dokładnie, po skanuje jeszcze raz sprzęt… jeśli taka akacja się powtórzy no będe zmuszony oddać laptopa na gwarancje, nic nie zrobię. bede się odzywał jeszcze jeśli nic nie pomoże.

Dodane 22.07.2012 (N) 13:23

sprawdziłem czy pliki minidump są tworzoną i wszystko jest tak samo jak na zdjęciu : )

Skoro w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku, oznacza to, że system pracuje normalnie, a problem jest w sterownikach albo w oprogramowaniu.

Poczekaj na kolejnego bluescreena i odczytaj pliki minidump.

Dwie metody do wyboru w celu odczytu minidumpów.

Pierwsza metoda:

stop-0x0000007e-t114516.html?hilit=minidump#p797977

Druga metoda:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Następnie analiza plików minidump. W jaki sposób?

wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump

Inne rozwiązania: przejrzyj pogląd zdarzeń. Przejrzyj listę zainstalowanych programów. Przypomnij sobie kiedy rozpoczęły się problemy. Poszukaj prawidłowości typu data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Daj znać o efektach. Powodzenia.

jak na razie pozbylem sie chyba tego problemu, przeinstalowalem po prostu wersje gadu z 11 na 10, jednak gadu powodowalo ten blad. dziekuje za pomoc.

No widzisz, widocznie jest jakiś błąd w kodzie programu i przez to. Pasowałoby ten problem zgłosić do supportu żeby programiści przyjrzeli się problemowi i rozwiązali go w następnym bulidzie…