Blue screen - kod wskazuje na błąd sterowników, pomocy

Witam.

Przed jakąś godzinką po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją na swoim komputerze, nagle pojawił mi się niebieski ekran, szybko przeleciały jakieś napisy i komputer się zrestartował. Program BlueScreenView wyświetla mi następujący błąd:

beztytuuvz.jpg

Nie znam angielskiego, ale z tego co znalazłem wynika, iż ten kod świadczy o błędzie jakiegoś sterownika, teraz pytanie - jakiego?

Ostatnimi czasy nie zmieniałem sprzętu, nie instalowałem żadnych programów, za wyjątkiem antywirusa Avasta.

Jak poradzić sobie z tym problemem? Proszę o odpowiedzi

Poszukaj nie podpisanych sterowników i bądź szczególnie podejrzliwy wobec ostatnio instalowanych lub aktualizowanych programów antywirusowych, narzędzi do wypalania płyt CD, narzędzi dyskowych oraz programów do tworzenia kopii zapasowych, które mogły zainstalować wadliwy sterownik filtra systemu plików.

tyle mniej więcej wynika z kodu Twojego błędu. Podejrzewam ,że problemem może być instalacja i aktualizacja programu antywirusowego…

Tak jest, masz rację. Mam nadzieję, że rozwiązałem już problem. Program Debbugging Tools wskazał na plik ASWFSBLK.SYS. Jest to jakiś sterownik Avasta 5. Poszedłem najłatwiejszą drogą i po prostu usunąłem antywirusa, teraz tego pliku w folderze Windows już oczywiście nie mam.