Blue screen na Windows 98

Witam - czy istnieje jakiś dobry sposób/program na naprawę tego nieszczęsnego Blue screena w Windows 98? Jestem zmuszony używać tego systemu w pracy, bowiem tam XP nie wejdzie (procesor Intel 740 Mhz, 32 MB RAM, napęd CD-ROM 16x, twardy dysk o łącznym rozmiarze 13 GB, k. graficzna - Geforce 2 [raz już próbowałem postawić tam XP - komputer chodził bardzo wolno i często się zawieszał ;/)

Może Linuksa ?

Blue screena raczej nie wyłączysz. Musisz rozwiązać problem, którego on dotyczy.

Co do XP na 32 MB ramu, to nie był to dobry pomysł :wink: .

Xp by poszedł gdybyś dowalił więcej ramu, np. 128 ramu, koszt niewielki, a efekty będą. Windowsa Xp możesz łatwo okroić, tak żeby działał on przyzwoicie na takim słabym sprzęcie. Morzesz to zrobić programem nLite

Dodatkowo wklejam Ci własną konfiguracje krojenia Windowsa, robiona wprawdzie pod znacznie mocniejszego kompa, jednak zwalniająca znacznie zasoby systemowe itp. - 100% działająca, polecam wszystkim

http://up.wklej.org/download.php?id=b93 … 04c496f919

Do otwarcia przez funkcję importuj w nLite

Z Linuxem problem jest taki, że u mnie w pracy raczej to nie przejdzie i też zbytnio bez wiedzy szefa nie można zmieniać systemów operacyjnych - jak na 98 sie pracuje to wiadomo, w domu mam XP i tam jest lepiej. Gdzie leżeć może przyczyna tego blue screena??

Przyczyna może leżeć w zbyt małej ilości ramu,nawet dla 98 32 MB ram to minimum

dołóż mu 256MB RAM’u i będzie chodził OK na XP

albo dokup ramu do 128 i zainstaluj windowsa 2000.jest nieco podobny do xp pod względem działania

Te screeny są niezwykle irytujące, poza tym jak chciałbym instalować na tamtym kompie Windows 2000 czy XP to musiałbym mieć pozwolenie szefa - on jednak o takich rzeczach nie chce słyszeć, gdyż mój szef należy do zwolenników Windows 9x, ale może kupno RAMu pomoże…

Wiem, że wydaje się to dziwne, (sam miałem podobny problem - system nie chciał się załadować, pojawiały się błędy w stylu blue screen) i pomogła… wymiana baterii na płycie głównej. Warto spróbować.

Czy skoro wymiana baterii na płycie głównej może pomóc to czy mogę włożyć baterię płyty głównej ASUS do b. płyty głównej Intela??

bateryjki na wszystkich płytach są takie same, no morze różnią się pojemnością. Możesz je kupić w sklepie komputerowym albo u zegarmistrza :stuck_out_tongue:

Win 98 chodzi przy 32mb ramu, testowałem paręnaście lat temu :slight_smile: może coś się z czasem zaczęło psuć - potrzeba zrobić reinstalację win?

A żeby nie reinstalować?:slight_smile: