Blue Screen na Youtube 0x00000116

Podczas oglądania filmików na YT po chwili pojawia się - sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność (okienko z filmem robi się całe zielone, jest dzwięk), a następnie pojawia się bluescreen 0x00000116 atikmpag.sys czytałem że to coś związane ze sterownikiem karty graficznej, różne wersje sterowników próbowałem i flasha - na HTML5 tak się nie dzieje, więc chyba coś z flashem jest nie tak. dzięki.

prawoklik we flashu -> ustawienia -> odznacz “włącz przyspieszenie sprzętowe”

nie pomaga

A po restarcie przeglądarki/względnie komputera?

Edit: Ponoć pomaga na to upgrade firmware karty graficznej

nie pomaga / komputera tak, ale nie bede uruchamiał ponownie co 2-3 minuty :roll:

Dodane 06.01.2012 (Pt) 20:18

wczesniej tak nie miałem, a upgrade nie wiem jak zmienić, czytałem że można uszkodzić sprzęt , ponoć to skomlikowane i nigdy tego nie robiłem (czyli bios grafiki ?)

skomplikowane to nie jest - producent karty graficznej powinien dostarczać narzędzie do tego. Jest pewne prawdopodobieństwo że coś się zchrzani, zatem jak się boisz to zostaje Ci downgrade flasha (10 myślę że będzie działać), albo czekania aż Adobe to poprawi

pomużcie opisuje dokładnie co się dzieje na moim kompie, w czym problem :

gdy ogladam filmik na youtube pojawia się konunikat “sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność” ekran filmiku staje się zielony ale jest dźwięk i gdy dam film “do przodu” czyli oglądam, jest np. 5-ta min i daje na 7 min / lub gdy filmik się skończy, klikam inny filmik, propozycje po prawej stronie - jest bluescrren i rest.

to jest naprawde dziwne, nie moge sobie z tym podadzic, wiecej informacji wyżej (to musi być coś z grafiką (uszkodzona ? atikmpag.sys ?) albo sterownikami - różne próbowałęm (nie chcem robić formata, wsześniej tak nie było). czyściłem rejestr, mam porządek w systemie - może wirus ale wątpie.

Spróbuj wejśc w tryb awaryjny z obsługa sieci i zobacz czy problem bedzie nadal występował

a co to pomoże ? zawsze mam działać w awaryjnym (jeśli tam w ogóle działa) ?

jeśli tam tez nie bedzie działało czyli wina leży po stronie sprzętu czyli w Twoim przypadku karty graficznej. Nie musisz “działać” w awaryjnym to jest tylko kwestia sprawdzenia co się bedzie działo… :slight_smile:

a z kąd ta pewność ? twoja praktyka ? wcześniej było ok.

W grach 3D nic sie nie dzieje (tylko YT a on działa na html5 sprawnie ) tylko we flashu sie resetuje więc wątpie w twoje stwierdzenia.

Dodane 14.01.2012 (So) 23:03

z pc mam doczyniemia 14 lat - tak przy okazji

Nie mam pewności,pokoleji pisze to co przychodzi mi do głowy żeby spróbować Ci pomóc bo co dwie głowy to nie jedna

Spróbuj tego

  1. Włazimy sobie w about:config

  2. Znajdujemy ciąg:

dom.ipc.plugins.enabled.libflashplayer.so

  1. Za pomocą dwukliku zmieniamy mu wartość na FALSE.

  2. Zamykamy okno, restart przeglądarki

człowieku: to jest wyłaczenie “ciasteczek” czy co ? i to jeszcze w firefoxie - na każdej przegląderce tak się dzieje

Mi to pomogło na zwiechy we flashu. Jeszcze pamięci memtestem przetestuj ale okej to radź sobie sam jeżeli nie umiesz uszanować czyjejś pomocy,nara

a mi nie więc lepiej wiej? ;p co piszesz, czekam na konkretną radę.

ale co to wyłącza ?

stawiam na kartę graficzną ale dobra już się nie odzywam heh :x :smiley:

Z tych dwóch linków:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/332347-15-atikmpag-bsod-related-hd4850

http://forums.adobe.com/thread/675055

wynika, że problemem są sterowniki karty graficznej. Musisz całkowicie odinstalować te, których używasz teraz i dopiero wówczas zainstalować najbardziej aktualne.

:?: :evil:

Dodane 14.01.2012 (So) 23:33

tak myślaałem,

odinstalowuje z panelu sterowowania, dodaj usuń programy po odinstalowaniu i restarcie windows 7 instaluje “swoje” sterowniki (te które miał na premiere ? ): - czy w tym problem ? było ok

Nie, to nie przeszkadza, że instaluje swoje. Chodzi tylko o to, aby usunąć wszystkie pozostałości po starych sterownikach. Wersję tego systemu masz 32- czy 64- bitową? I czy korzystałeś do tej pory z CCC?

W każdym bądź razie … najbardziej aktualne sterowniki wraz z CCC:

wersja 32-bity - http://www2.ati.com/drivers/11-12_vista32_win7_32_dd_ccc_ocl.exe

wersja 64-bity - http://www2.ati.com/drivers/11-12_vista64_win7_64_dd_ccc_ocl.exe

Ściągnij wersję odpowiednią dla wersji swojego systemu operacyjnego i zainstaluj.

człowieku czytałeś wyżej ? nabijasz sobie posty czy robisz sobie żarty ? każesz mi sciągać nowe sterowniki :shock: :twisted: z poważaniem.

dzieje się tak na W.S.Z.Y.S.T.K.I.C.H. W.E.R.S.J.A.C.H. S.T.E.R.W.N.I.KÓ.W.