Blue screen - nvgts.sys

(Finrod F) #1

Mam problem. Co jakiś czas występuje BSOD, prawdopodobnie z powodu nvgts.sys. Ma ktoś jakiś pomysł, co zrobić? Od razu zaznaczam, że jestem zupełnie niedoświadczony w tych sprawach...

Poniżej log:

(thommy181) #2

Jaka jest dokładna konfiguracja sprzętowa Twojego komputera ?

(SnykeShadow) #3

nv4_disp.dll, Win32 error Odwołuje się do błędu sterownika karty graficznej. Przeinstaluj sterowniki.

(Xemidra) #4

Prawdopodobnie problem ze sterownikiem do karty graficznej. Miałem to samo przedwczoraj. Zainstaluj najnowsze sterowniki i sprawdź czy pomogło.

Nie chcę Cię martwić ale jeżeli nie stosowałeś żądnego OC i sterowniki nie pomogą to najprawdopodobniej padła Ci grafika. Przynajmniej tak pisało na innych forach.

(thommy181) #5

Niekoniecznie jest to problem natury hardware. Żeby udzielić dokładnej porady potrzeba więcej szczegółów.

(Finrod F) #6

Komp: AMD Athlon II X2 240 2800 MHz; Gigabyte M68M-S2P ; NVIDIA GeForce 7025 / nForce 630a (zintegrowana); dysk SAMSUNG HD322HJ SCSI Disk Device (320GB).

Coś jeszcze? Sterowniki grafiki są najnowsze (spróbuję je przeinstalować jeszcze raz), Windows aktualizowany też. Nie wiem, co to może być...

(thommy181) #7

Odinstaluj obecnie posiadany pakiet sterowników do płyty głównej i zainstaluj ten: http://pl.download.nvidia.com/Windows/n ... l_whql.exe to powinno pomóc.

(adam9870) #8

Czy masz jeszcze jakieś pliki w c:\windows\minidump. Jeżeli tak, przedstaw je.

Zobacz moje rady w tym temacie: komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

Przejrzyj też ostatnio zainstalowane programy i aktualizacje. Poszukaj prawidłowości typu: data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 Być może Windows zaktualizował sterowniki w ramach Windows Update i nowsza wersja sterowników powoduje problemy, wtedy powrót do starszej wersji sterowników może rozwiązać sprawę. W tym temacie sporo pisałem o aktualizowaniu sterowników do NVIDIA: blue-screen-indeks-wydajnosci-t493183-15.html#p3106292

Reinstalacja sterowników do płyty głównej albo karty graficznej. Instalacja nowszej wersji albo powrót do starszej wersji sterownika, jeżeli zaktualizowałeś sterowniki do nowszej wersji a starsza wersja zachowywała się prawidłowo. Jak wyszukiwać sterowniki? Patrz tutaj brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602 albo część "Zaopatrzenie się w sterowniki" zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html Strona ze sterownikami do Twojej płyty głównej: http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3270#dl

Analiza bluescreenów: blue-screen-windows-bit-t491491.html?sid=c4a03c8486b5c9e42a4ba26c02069be5#p3095248, a konkretnie wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump

Pozdrawiam.

(Finrod F) #9

Mam, z 11, 25 i 26 sierpnia - wszystkie identyczne (oczywiście poza datami i chyba stosem).

Dzięki za pomoc, jak znajdę chwilę czasu (bo obecnie nie mam go za dużo), to będę sprawdzał każdą opcję aż do skutku.

Pozdrawiam :slight_smile:

(adam9870) #10

Dobrze sobie radzisz, skoro samodzielnie analizujesz minidumpy.

Sprawdzaj opcję ze sterownikami. W tematach, do których podałem linki znajdziesz mnóstwo informacji. Ogólnie trzeba poszukać wersji sterowników od nvidii, które działają stabilnie. A tak się składa, że Twoja płyta główna bazuje na chipsecie NVIDIA® GeForce 7025/nForce 630a, dlatego próbujemy zmienić sterowniki do chipsetu.

Pozdrawiam.