Blue screen - nvgts.sys

Mam problem. Co jakiś czas występuje BSOD, prawdopodobnie z powodu nvgts.sys. Ma ktoś jakiś pomysł, co zrobić? Od razu zaznaczam, że jestem zupełnie niedoświadczony w tych sprawach…

Poniżej log:

Jaka jest dokładna konfiguracja sprzętowa Twojego komputera ?

nv4_disp.dll, Win32 error Odwołuje się do błędu sterownika karty graficznej. Przeinstaluj sterowniki.

Prawdopodobnie problem ze sterownikiem do karty graficznej. Miałem to samo przedwczoraj. Zainstaluj najnowsze sterowniki i sprawdź czy pomogło.

Nie chcę Cię martwić ale jeżeli nie stosowałeś żądnego OC i sterowniki nie pomogą to najprawdopodobniej padła Ci grafika. Przynajmniej tak pisało na innych forach.

Niekoniecznie jest to problem natury hardware. Żeby udzielić dokładnej porady potrzeba więcej szczegółów.

Komp: AMD Athlon II X2 240 2800 MHz; Gigabyte M68M-S2P ; NVIDIA GeForce 7025 / nForce 630a (zintegrowana); dysk SAMSUNG HD322HJ SCSI Disk Device (320GB).

Coś jeszcze? Sterowniki grafiki są najnowsze (spróbuję je przeinstalować jeszcze raz), Windows aktualizowany też. Nie wiem, co to może być…

Odinstaluj obecnie posiadany pakiet sterowników do płyty głównej i zainstaluj ten: http://pl.download.nvidia.com/Windows/n … l_whql.exe to powinno pomóc.

Czy masz jeszcze jakieś pliki w c:\windows\minidump. Jeżeli tak, przedstaw je.

Zobacz moje rady w tym temacie: komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

Przejrzyj też ostatnio zainstalowane programy i aktualizacje. Poszukaj prawidłowości typu: data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 Być może Windows zaktualizował sterowniki w ramach Windows Update i nowsza wersja sterowników powoduje problemy, wtedy powrót do starszej wersji sterowników może rozwiązać sprawę. W tym temacie sporo pisałem o aktualizowaniu sterowników do NVIDIA: blue-screen-indeks-wydajnosci-t493183-15.html#p3106292

Reinstalacja sterowników do płyty głównej albo karty graficznej. Instalacja nowszej wersji albo powrót do starszej wersji sterownika, jeżeli zaktualizowałeś sterowniki do nowszej wersji a starsza wersja zachowywała się prawidłowo. Jak wyszukiwać sterowniki? Patrz tutaj brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602 albo część “Zaopatrzenie się w sterowniki” zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html Strona ze sterownikami do Twojej płyty głównej: http://www.gigabyte.com/products/produc … id=3270#dl

Analiza bluescreenów: blue-screen-windows-bit-t491491.html?sid=c4a03c8486b5c9e42a4ba26c02069be5#p3095248, a konkretnie wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump

Pozdrawiam.

Mam, z 11, 25 i 26 sierpnia - wszystkie identyczne (oczywiście poza datami i chyba stosem).

Dzięki za pomoc, jak znajdę chwilę czasu (bo obecnie nie mam go za dużo), to będę sprawdzał każdą opcję aż do skutku.

Pozdrawiam :slight_smile:

Dobrze sobie radzisz, skoro samodzielnie analizujesz minidumpy.

Sprawdzaj opcję ze sterownikami. W tematach, do których podałem linki znajdziesz mnóstwo informacji. Ogólnie trzeba poszukać wersji sterowników od nvidii, które działają stabilnie. A tak się składa, że Twoja płyta główna bazuje na chipsecie NVIDIA® GeForce 7025/nForce 630a, dlatego próbujemy zmienić sterowniki do chipsetu.

Pozdrawiam.