Blue Screen - nvlddmkm.sys

(Kraha) #1

Problem pojawia się od niedawna, sprzęt to Acer ASPIRE 5742G z GeForce GT-540M. Po aktualizacji sterowników, zarówno BIOS, jak i karty, zaczęły występować takie problemy, przy użyciu programy MSI Afterburner temperatura GPU podczas gry wahała się w granicach ~85 st. C . Nie wiem czy to ma też na to jakiś wpływ. Blue sreen wygłądał następująco:

"STOP: 0x00000116 (0xFFFFFA8004E4606, 0xFFFFF8800FDC52BC, 0xFFFFFFFFC000009A, 0x0000000000000004)

nvlddmkm.sys - address FFFFF8800FDC52BC base at FFFFF8800F42A000 Date Stamp 5280da75"

Czy to wina tylko sterowników, czy czegoś innego? Sprzęt ma prawie 3 lata, niebawe kończy się gwarancja i nie wiem, czy robić coś w tej gestii.

(Bogdan_G) #2

Czyszczony był Acer? Zmieniona pasta? Grzeje, to problem. gdy jest tylko możliwość przywrócenia systemu z recovery, to tak radzę. Przywrócone będą też sterowniki acera. O ile wiem, a mam acera czwarty rok, to nie było acerowskich aktualizacji sterowników. Konflikt jest oczywisty. Skąd była potrzeba aktualizacji sterowników? Te sterowniki do danego modelu, co były, to optymalny zestaw. Proponuję kontakt z supportem acer, gdy przywrócenie z recovery się nie uda.

(Kraha) #3

Nie nie był otwieran ze względu na gwarancję. No raczej będzie taka  możliwość. Ostatnie sterowniki BIOS itp wydane były w 2012 roku, a tego posiadam od 2011.

(Bogdan_G) #4

Widzę w tym modelu, inne sterowniki, to 2010 i 2011 rok. No i bios też był z tego okresu. Ze względu na ustawienia w bios, czasami aktualizacja bios nie wychodzi na zdrowie. O ile ze sterownikami innymi można sobie radzić i przywracać od producenta laptopa, to aktualizacja bios do bezpiecznych nie należy. Kłopot z nvlddmkm.sys, to problem ze sterownikiem grafiki. Przywrócenie poprzednich jest zasadne.