Blue screen po recznym restarcie pc

Witam, wczoraj na komputerze dziewczyny podkrecałem procesor i ram.

Napiecia i temp byly w normie po tescie w occt wlaczylem demko avatara, po chwili gra zaczela klatkowac. wystraszylem sie i zrestartowalem pc recznie od tamtej pory przy ładowaniu systemu jak i chwile po wywala bsoda (pisze z telefonu sorry za link) robilem format nic nie pomogl.

zarowno vista jak xp szaleja.

testowalem ram memtestem z płyty bootowalnej i używalem chckdsk /r

prosze o pomoc…

http://img97.imageshack.us/img97/2277/100102215644.jpg

wes plytke instalacyjna i “napraw windowsa” czy cos takiego jak nie zadziala to zadzwon to producenta i podaj kod bledu to ci powiedza o co chodzi

przywróć domyślne ustawienia biosu

W jaki sposób podkręcałeś ?

Jeśli tylko w biosie, to spróbuj zresetować (przywrócić domyślne) ustawienia biosu.

Tak już robiłem, wyciągałem baterie jak i poprzez zworkę …kręciłem w biosie, wszystkie ustawienia są fabryczne.

Przypominam że bsod wyskakiwał zarówno przy xp jak i viscie,a przy próbie instalacji windows 7 RC wyskakiwał zaraz po załadowaniu plików do instalacji. treść tamtego: “Page Fault in Non Paged Area”

Wszystko wskazuje na uszkodzenie sprzętowe… może jakiś sposób na kompletne odnowienie dysku twardego ?

czytałem o MHDD z płytki bootowalnej w której mozna wykonać remap… tyle że traci się wszystkie dane.

a kod błędu dla win xp 0x000000xx ?? na twoim miejscu postawiłbym na grafikę i ją przetestował, zamontował drugą…

Co dokładnie podkręcałeś i w jaki sposób ?

Dla pewności sprawdź pamięć dodatkowo pzy użyciu Windows Memory Diagnostic tak:

nowy-sprzet-masa-blue-screenow-t365337.html?hilit=memory#p2371346

Za dysk się na razie nie bierz, a jeśli już to nie od razu w taki sposób, bo przez takie impulsywne działanie można zrobić więcej strat niż korzyści.

Choć bardzo wątpię żeby, to był problem z dyskiem.

Czy masz na dysku jakieś dane (niezarchiwizowane), które chciałbyś odzyskać ?

Jeśli nie możesz spróbować z inną grafiką, możesz sprawdzić działanie podzespołów komputera nawet bez sprawnego dysku twardego.

Używa się do tego Linuksa Live-CD.

Najlepiej takiego, który posiada wbudowane sterowniki i powinien z powodzeniem ruszyć z każdą kartą graficzną (Sabayon lub Linux-EduCD).

Wkłada się płytę, ustawia się boot-owanie z napędu optycznego i tyle.

//Jeśli mamy taki przypadek, że bios nie wykrywa HDD, to odpinamy od dysku taśmę i zasilanie, a zamiast dysku podłączamy napęd optyczny w którym przestawiamy zworkę na “master”.

Następnie jeśli to konieczne w biosie ustawiamy w kontrolerach napęd optyczny na primary = master (lub coś w tym stylu)//

Być może w innych konfiguracjach sprzętowych trzeba postąpić trochę inaczej.

Ja pomiędzy // i // opisałem jak to wyglądało u mnie.

podkręciłem procesor(E7500) ze standardowego 2.93Ghz na 3,2Ghz bez zmiany napięcia ram automatycznie poszedł na około 860mhz przeszło test w occt, bez problemu, temp i napięcia w normie były.

Te dwie kości 2x2gb mam teraz u siebie w komputerze i żadnych problemów nie ma, procek i grafika raczej też nie bo przeszedł test wydajności przy instalacji visty.

Dzisiaj komputer działał kilka godzin bez blue screena, a właśnie przed chwilą znowu padł, zaraz do niej idę zarzucę jakiegoś benchmarka na gpu, najwyżej podepnę swoje 9600.

Czy to możliwe ze po 2 formatach partycji systemowej jest ona uszkodzona w taki sposób ze powoduje blue screena ?

a może to coś z mobo ?

dysk twardy od biedy mogę poświęcić i stracić wszystko, tylko w jaki sposób go odnowić ?

Zobacz tym może wina sterownika/antyvirusa

http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Debugger- … 04416.html

Odkręć sprzęt, lub podbij napięcia, bo to co podaje bios i tak zwykle jest zaniżone np w biosie jest 1,8V dla ramu a realnie np 0,75V mniej, przy ocjak jest więcej mhz to na pewno mniej prądu nie pobierze, a jak komp jeszcze kręcony na jakimś procompie…

Od formatowania dyski raczej nie siadają. Zobacz w hdtune czy nie ma badsectorów, obejrzyj smart.

xilon ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Komputer jest na standardowych ustawieniach, wszystko fabryczne, przed chwilą bsod wysypał się jak chciałem wejśćdo panelu sterowania (vista) sprawdzę dysk hdd regenerator .

EDIT

zero bad sektorów na dysku.

Udało mi się zainstalować sterowniki od grafiki i chipsetu a nawet ściągnąć aktualizacje do Visty i w połowie aktualizowania znowu wywaliło bsoda.

Przed chwilą chciałem naprawić system poprzez wsadzenie płytki z vistą i dogranie plików, lecz instalator zacina się i widać tylko niebieski ekran (ten z ładowania visty)