Blue Screen po update systemu

Tak jak w temacie problem taki że po pierwszym update systemy pokazuje mi się blue screen dokładnie jest to jakaś łatka aktualizacyjna bodaj że do usuwania złośliwego oprogramowania. ponadto nie pomaga wyłączanie automatycznej aktualizacji bo po kilku dniach włącza się ona automatycznie a do update dochodzi przy wyłączaniu systemu ;/ Poniżej podaje treść blue screena:

STOP: c000021a {Fatal System Error}

The initial system process or system process terminated unexpectedly with a status of 0x00000000 (0xc0000001 0x00100448).

The system has been shut down.

P.s

Podaje konfiguracje swojego komputera.

proc: amd athlon 64 3200+

ram 1 GB DDR

graf: Nvidia geforce 5600fx

dźwięk: creative sound blaster live 5.1

płyty nie pamiętam :frowning:

Proszę o szybka odpowiedz!

Jak szybko to szybko :slight_smile:

Proszę o screen-shoty z tego programu.

A jak mam odpalić ten program w tym sęk że blue screen pojawia się przy starcie systemy dokładnie przy windowsowkim pasku ładowania systemu, to co podałem to jest cała treść blue screena, aha jak się on pojawia to od razu dysk stopuje

Uruchom w trybie awaryjnym i wykonaj przywracanie systemu lub użyj opcji Ostatnia znana dobra konfiguracja:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -safe-mode

niestety to też nie działa… miałem też uruchomiony tryb naprawy systemu przed rozruchem nie radzi sobie ;(

Spróbuj podmienić spod konsoli odzyskiwania plik msvcrt.dll , który znajduje się w C:\Windows\System32. Jak to zrobić znajdziesz na googlach.

pytanie czy ten temat będzie ok raz żę to spod xp a dwa że mam system x64

http://www.searchengines.pl/Podmiana-pl … 39632.html

oczywiście chodzi mi o same komendy :stuck_out_tongue:

Edit:

już widzę że to nie te komendy a innych nie mogę znaleźć możesz mi coś pomóc?

Wpisz “help”.

nie wiem czy wiesz ale w konsoli odzyskiwania systemu nie ma czegoś takiego jak help:)

P. s. Nie nabijaj sobie postów!!

dj1sklero , muszą być te. Czemu twierdzisz, że to nie te?

u mnie na płycie nie ma katalogu i386 lecz jest sources i inne dokładnie mam wersje x64 ultimate

Kurde no tak. Sory, wprowadziłem Cię w błąd. ](*,) Windows 7 nie oferuje konsoli odzyskiwania i w jego przypadku to wygląda zupełnie inaczej. Właściwie można by to załatwić poprzez przywracanie systemu jeżeli masz włączone. Uruchom kompa z płytki z Windowsem, wybierz napraw komputer i tam będziesz miał możliwość przywrócenia systemu do wybranego dnia i godziny. Ewentualnie możesz jeszcze uruchomić wiersz poleceń, uruchomić notatnik komendą notepad, wejść w plik->otwórz, na dole z rozwijanej listy wybrać żeby wyświetlił wszystkie pliki i wtedy przejść do X:\Sources\Windows\System32 normalnie metodą kopiuj i wklej skopiować ten plik. Możesz też skopiować go bezpośrednio spod cmd komendą copy.

dobra plik skopiowany lecz powstaje kolejne pytanie zapomniałem że teraz przed startem systemy cały czas ładuje mi się naprawianie systemy przed rozruchem jak to dziadostwo wyłączyć??

EDIT:

F8 zmiana z opcji napraw na uruchom system normalnie dalej uruchamia narzędzie napraw ;/ na trybie awaryjnym także

Widocznie nadal z jakiegoś powodu systyem nie może ruszyć. Spróbuj skorzystać z narzędzia rozwiązywania problemów z rozruchem, może coś wykryje i naprawi.

Spróbuj w wierszu poleceń wpisać “chkdsk”. No a jak to nie pomoże to idź za radą Piotr92.

Jak ja dawno z tego nie korzystałem, myślałem że konsola odzyskiwania to to samo co wiersz poleceń :oops:

Ja Ci tu próbuję pomóc a ty mnie jeszcze skrzyczysz? Nie ładnie tak, oj nie ładnie :smiley: :smiley:

Dysk w porządku a narzędzie naprawiania z systemu z rozruchem nic nie robi chce wysyłać raport uruchamia ponownie komputer i tak w kółko się włącza. Nie wiem jak teraz wymusić odpalenie systemu zamiast naprawy…

Hmm, może jakiś wirus pozamieniał pliki systemowe?

Wejdź jak kazał Piotr92 (tam gdzie masz to narzędzie do naprawiania systemu), kliknij wiersz poleceń i wpisz:

sfc /scannow

A ja nie zwróciłem uwagi, że temat jest w dziale Windows 7, i myślałem, że porblem tyczy się XP, dlatego wyjechałem z tą konsolą… XD

opcje włączenia konsoli mam tylko na płycie przez narzędzie naprawy przy rozruchu mam opcje tylko naprawy nic więcej. włączyłem z płyty wpisałem i kazał mi ponownie uruchomić kompa w treści pisało że jest oczekujące skanowanie aby je zakończyć uruchom ponownie system i wpisać ponownie tą komende zobaczymy czy to coś da

Dodane 08.12.2011 (Cz) 11:03

czy znacie jakąś płytę typu bootable by przywrócić rejestr z danego dnia bo z raportu wynika że też jest uszkodzony… bo Hirens boot nie znajduje backupów rejestru

A nie masz utworzonych żadnych punktów przywracania? Wydaje mi się, że przywracanie systemu rozwiązałoby problem. Jeżeli nie masz, to skopiuj pliki z C:\Windows\System32\config\RegBack do C:\Windows\System32\config.