Blue Screen podaczas You Tube


(Szwedoman) #1

Witam mam problem ponieważ system wyrzuca BS-y podczas oglądania czegokolwiek na YT. Dzisiaj wyrzucił ich sporą ilość. Zaczęło się to dzisiaj jak zmieniłem ruter z Liveboxa na TP-Linka TL-WR1043ND. Raport wygenerowany WhoCrashed wyglada tak http://pastebin.com/USQXP2Sb. Nie mam pojęcia co jest przyczyną, dodam że obecna karta sieciowa to adapter usb od liveboxa.


(adam9870) #2

Skopiuj zawartość C:\Windows\Minidump do nowego folderu na pulpicie, prawy przycisk myszy na nowy folder - Wyślij do - folder skompresowany (zip) i wrzuć ten zip na http://www.speedyshare.com/ i podaj tu link.

Analiza bluescreenów:

komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

Podobny problem: bluescreen-windows-t489660.html


(Szwedoman) #3

Więc tak jak juz będe na komputerze to zrobie to ale najpierw sprawdze czy reset biosu cokolwiek pomógł. Przepraszam za brak polskich znaków ale pisze z tabletu. Dodam ze system calkowicie się najprawdopodobniej wysypał gdyż pada juz co 5 minut a procek zimny.


(adam9870) #4

W takim razie czytaj: komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602, zwłaszcza pkt 7 czyli sprawdzanie sprzętu

Sprawdzenie pamięci

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12556.html

Plik ISO programu nagrywa się na płytę, uruchamia się z niej komputer i testuje. Na przykład w przypadku Memtest, mamy plik memtest86-4.0a.iso.zip. Prawy przycisk myszy - Wyodrębnij wszystkie - Wyodrębnij. Otrzymamy plik Memtest86_4.0a.iso, który trzeba nagrać na płytę.

Przykładowo Windows 7 posiada wbudowany mechanizm nagrywania obrazów: http://www.youtube.com/watch?v=zAw1t6RK0A8 Jeżeli nie używamy Windows 7 albo chcemy skorzystać z innych programów, to do wyboru: http://www.dobreprogramy.pl/Nagrywanie- … ws,32.html Ja polecam Active ISO Burner: http://www.ntfs.com/iso-burning.htm ale to samo zrobisz wbudowanym narzędziem w Windows 7 albo chyba prawie każdym dowolnym innym programem. Obraz ISO Memtesta możesz nagrać na innym komputerze niż na tym, na którym będziesz go używał.

Zamiast nagrywać płytę CD/DVD z Memtestem można użyć pendrive. memtest-pendrive-krok-kroku-t498212.html

Trzeba pamiętać, że pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.


(Szwedoman) #5

Dziękuje za pomoc ale systemu już i tak nie odratuje zgram najważniejsze pliki ubuntu i formacik. Jeśli wciąż będzie padał sprawdze cały sprzęt ale naj prawdopodobnie to wina zasilacza: Codegen 400W który coś nie do końca poprawnie chodził. Jeszcze dodam że stery do grafy siadły i Catalyst coś nie do końca pracuje jak powinien grafa: Radeon 4600 HD 1GB. A pamięć chodzi dobrze jest to Good Ram 2 x 2GB DDR2. Jeśli jest to wina sprzętu to i tak miałem zamiar zakupu nowej maszyny (własnoręczny składak za 4500 zł)