Blue screen podczas pracy komputera

http://www.wklejto.pl/129423

Dodane 21.07.2012 (So) 2:30

Dodam jeszcze ze mam podejrzenia jeśli chodzi o kartę graficzna lub twardy dysk. Od niedawna założyłem 240GB SSD i jakoś od tamtej pory są takie numery.

Więc to nie jest temat do działu Bezpieczeństwo. Raport HJT zbędny dzisiaj nie sprawdza się takich raportów, tym bardziej że masz 64 bitowy system. Temat przenoszę do działu Problemy z oprogramowaniem. Proszę podać odczyt przynajmniej z BlueScreenView szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Witam

czy dysk ssd masz prawidłowo ustawiony pod windows 7

Konfiguracja dysku SSD pod Windows 7

Wyłączenie defragmentacji komputera

Wyłączanie indeksowania plików

https://mobilq.pl/blog/porady/16-konfig … ows-7.html

Bluse screen view nie pokazal niczego, byl pusty. O ile dobrze zrozumialem ma sie sam odpalac po wlaczeniu. System jest zoptymalizowany pod SSD. Coz czynic?

Tak się dzieje kiedy nie powstają pliki DMP. Powody mogą być różne:

  1. Niewłaściwe ustawienia

Start - Panel Sterowania - System i zabezpieczenia - System - Zaawansowane ustawienia systemu - Zaawansowane - Zakładka Uruchamianie i odzyskiwanie - Ustawienia Zobacz ustawienia http://www.fixitpc.pl/forum-7/announcem … nformacje/ punkt 5 SAMOCZYNNY RESTART SYSTEMU | BSOD Zwróć także uwagę na

W razie gdyby pliki minidump nie były tworzone: blue-screen-ostatniej-aktualizacji-windows-t495188.html#p3117309

Zobacz: blue-screen-kernel-power-blad-krytyczny-t496201.html

  1. Czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku?

Bo w trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane na przykład wszystkie sterowniki, w przeciwieństwie do trybu normalnego. Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko będzie w porządku, to oznaczać będzie prawdopodobnie problem z jakimś sterownikiem. Jeżeli w trybie awaryjnym też będą problemy, oznaczać to może problem z systemem albo ze sprzętem. Trzeba to sprawdzić. W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Albo możesz pobrać Damn Small Linuksa http://www.damnsmalllinux.org/ albo Ubuntu (patrz “metoda druga” odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html) i sprawdził jak będzie. Dzięki temu będziesz wiedział czy to wina oprogramowania w systemie czy systemu / komputera (sprzętu).

  1. W razie gdybyś potrzebował sprawdzić sprzęt:

Podobny temat: blue-screeny-windows-sp3-t491741.html?hilit=hdtune

Pozdrawiam.