Blue screen podczas pracy komputera


(Sliwinski Marcin) #1

http://www.wklejto.pl/129423

-- Dodane 21.07.2012 (So) 2:30 --

Dodam jeszcze ze mam podejrzenia jeśli chodzi o kartę graficzna lub twardy dysk. Od niedawna założyłem 240GB SSD i jakoś od tamtej pory są takie numery.


(Spandau) #2

Więc to nie jest temat do działu Bezpieczeństwo. Raport HJT zbędny dzisiaj nie sprawdza się takich raportów, tym bardziej że masz 64 bitowy system. Temat przenoszę do działu Problemy z oprogramowaniem. Proszę podać odczyt przynajmniej z BlueScreenView szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html


(system) #3

Witam

czy dysk ssd masz prawidłowo ustawiony pod windows 7

Konfiguracja dysku SSD pod Windows 7

Wyłączenie defragmentacji komputera

Wyłączanie indeksowania plików

https://mobilq.pl/blog/porady/16-konfig … ows-7.html


(Sliwinski Marcin) #4

Bluse screen view nie pokazal niczego, byl pusty. O ile dobrze zrozumialem ma sie sam odpalac po wlaczeniu. System jest zoptymalizowany pod SSD. Coz czynic?


(Spandau) #5

Tak się dzieje kiedy nie powstają pliki DMP. Powody mogą być różne:

  1. Niewłaściwe ustawienia

Start - Panel Sterowania - System i zabezpieczenia - System - Zaawansowane ustawienia systemu - Zaawansowane - Zakładka Uruchamianie i odzyskiwanie - Ustawienia Zobacz ustawienia http://www.fixitpc.pl/forum-7/announcem … nformacje/ punkt 5 SAMOCZYNNY RESTART SYSTEMU | BSOD Zwróć także uwagę na


(adam9870) #6

W razie gdyby pliki minidump nie były tworzone: blue-screen-ostatniej-aktualizacji-windows-t495188.html#p3117309

Zobacz: blue-screen-kernel-power-blad-krytyczny-t496201.html

  1. Czy w trybie awaryjnym wszystko jest w porządku?

Bo w trybie awaryjnym ładowane są tylko rzeczy niezbędne do uruchomienia systemu. Czyli nie są ładowane na przykład wszystkie sterowniki, w przeciwieństwie do trybu normalnego. Jeżeli w trybie awaryjnym wszystko będzie w porządku, to oznaczać będzie prawdopodobnie problem z jakimś sterownikiem. Jeżeli w trybie awaryjnym też będą problemy, oznaczać to może problem z systemem albo ze sprzętem. Trzeba to sprawdzić. W jaki sposób włączyć tryb awaryjny? Podczas uruchamiania komputera, jeszcze przed ekranem ładowania Windows przyciskaj F5 albo F8. Powinieneś ujrzeć planszę: http://zodi.com.pl/images/tryb_awaryjny.jpg. Sterowanie? Strzałki góra, dół. Wybierasz “Tryb awaryjny” i wciskasz Enter. Nie musisz się obawiać, kiedy wciśniesz przycisk. Najwyżej system uruchomi się w trybie normalnym i nie pokaże planszy z wyborem trybu, w jakim uruchomić system. Gdybyś miał problem z uruchomieniem w trybie awaryjnym, zobacz: http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/ Jak Ci się znudzi praca w trybie awaryjnym, to po prostu Start - Wyłącz - Uruchom ponownie.

Albo możesz pobrać Damn Small Linuksa http://www.damnsmalllinux.org/ albo Ubuntu (patrz “metoda druga” odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html) i sprawdził jak będzie. Dzięki temu będziesz wiedział czy to wina oprogramowania w systemie czy systemu / komputera (sprzętu).

  1. W razie gdybyś potrzebował sprawdzić sprzęt:

Podobny temat: blue-screeny-windows-sp3-t491741.html?hilit=hdtune

Pozdrawiam.