Blue screen podczas uruchamiania systemu, komunikat "Unmountable Boot Volume"

(Janas507) #1

Witam serdecznie,

Podczas uruchamiania komputera i ładowania systemu (Windows 7) wyskakuje mi blue screen z komunikatem błędu treści "Unmountable Boot Volume". Wiem, że jest to problem z dyskiem, wiem również w jaki sposób się to naprawia.

Problem polega jednak na tym, że odpalam bootowanie systemu z płyty CD, po czym kilkam "Napraw". I w tym momencie komputer nie odpowiada. Czekałem jakieś pół godziny i nic. I tutaj pytanie - czy świadczy to o fizycznym uszkodzeniu dysku? Z jednej strony przecież system, do momentu wyskoczenia blue screena, bootuje się z dysku. Może w takim razie pomoże po prostu przeinstalowanie systemu? I tutaj kolejne pytanie, czy przeinstalowanie systemu bez formatowania może spowodować utratę danych?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc,

Pozdrawiam.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

(kuba3351) #3

W takim razie zamiast klikać "Napraw komputer" przyciśnij jednocześnie SHIFT + F10

Jak pojawi się wiersz polecenia, to wpisz chkdsk C: /R

Chyba że dysk systemowy będzie miał inną literę, to zmień C: na inną. Powinno sprawdzić dysk i naprawić napotkane błędy.

(pigers1986) #4

puścić naprawę z płyty instalacyjnej - sprawdzi dysk i ponaprawia bootsektory i inne sprawy