Blue Screen- pomoc w rozwiązaniu problemu

Witam, mam problem z komputerem. Mianowicie wywala mi co jakiś czas bluescreena.

BugCheck A, {bc2fc899, 2, 0, 82e3cee0}

Probably caused by : cng.sys ( cng+615e )

Proszę o wsparcie w tej sprawie.

POZDRAWIAM! !!

Witam,

Ciężko jest coś odpowiedzieć po takich szczątkowych informacjach. :expressionless:

Jakbyś mógł napisać jaki masz sprzęt i jakiego windowsa?

Oraz w jakim momencie/momentach zdarza się to Tobie?

Pozdrawiam,

kmaillster

Procesor: Intel Core i5- 750 2,66 GHz

Karta graficzna: Radeon HD 5850 1Gb

Pamięć: Patriot 2x2Gb

Płyta główna: MSI P-55 GD-65

Zasilacz: Antec 650W

Dysk twardy: Samsung 500Gb

Powód pojawiania się bluescreena masz podany: Probably caused by : cng.sys ( cng+615e )- ten właśnie plik powoduje bs-a, tylko problem w tym co to jest za plik i za co jest odpowiedzialny:)

nie padłeś jakiego masz windowsa

Przejrzałem parę zagranicznych for i postaram się pomóc.

  1. Pobierz Malwarebytes Anti-Malware 1.65. Po instalacji zapyta Cię czy chcesz skorzystać z okresu próbnego wersji Pro - odmów. Przejdź do zakładki Aktualizacja i Sprawdź aktualizacje. Przejdź do zakładki Skaner i wykonaj Pełne skanowanie.

  2. Po upewnieniu się że system jest wolny od infekcji, uruchom Wiersz poleceń (jeśli masz Windows 7 to Start, wpisz cmd i PPM uruchom jako administrator). Wpisz sfc /scannow i czekaj na zakończenie procesu sprawdzania spójności plików systemu.

Póki co tyle jestem w stanie pomóc, czekam na dalsze wieści.

Pozdrawiam!

Mam Windowsa 7 32 bity. Stream dzieki za wskazówki, będę z tym walczył jak coś to bede dawał znać.

Pozdrawiam! !!

a jaki masz system zabezpieczeń?

tylko antywirus?

pakiet internet security?

czy wcale - bo nie potrzebne?

Spróbuj przywracania systemu.

bugis666 , proszę o konkretny tytuł wątku. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Witam. Stream zrobilem wszystko tak jak napisałeś: Malwarebytes’em przeskanowałem, znalazło dość parę wirusów, przeniosłem je do kwarantanny, w wierszu poleceń też sprawdziłem te pliki systemowe i jakiś plik był uszkodzony, ale został naprawiony. Niestety dzisiaj znowu bs’a wywaliło, w ten czas nic nie robiłem na kompie tylko zostawiłem go włączonego po prostu.

Spróbuj opcji automatycznej naprawy podczas uruchamiania. Wciśnij F8 podczas uruchamiania i wybierz, chyba repair my computer albo coś w ten deseń.

EDIT

Będzie to prawdopodobnie w zaawansowanych opcjach uruchamiania.

Zrobiłem dzisiaj formata i wgrałem system Windwos 7 ultimate x64 i dalej mi wywala blue screena. Wnioskuję z tego, że prawdopodobnie jest to wina sprzętu w takim wypadku kiedy format nie pomógł. Panowie proszę o pomoc w dalszych krokach (jak i jakimi programami przeanalizować i sprawdzić poszczególne podzespoły).

POZDRAWIAM! !!