Blue Screen przy grach


(Grbhwdp) #1

Witam problem leży w tym że jeżeli gram w gry po pewnym czasie (w okolicy 10-20 min czasem wcześniej) komputer się zawiesza niekiedy się odblokuje na krotka chwile i wyskakuje niebieski ekran. Wklejam logi :

OTL: http://www.wklej.org/id/995186/

EXTRAS: http://www.wklej.org/id/995187/


(Hala Ntamustagil) #2

i blue screen masz tylko i wyłącznie podczas grania w gry? i czy w każdej tak grze jest? (chodzi mi o to, czy jakieś starsze gry, biedne graficznie z małymi wymaganiami też wystarczają do blue screena).

Bo jeśli tylko i wyłącznie w grach masz blue screena, a normalnie nigdy, to sprawdź jakie masz temperatury procesora, karty graficznej, choć raczej wtedy komp powinien wyłączać się bez blue screena, tak mi się wydaje, ale jakby temperatury byly problemem to kupiłbyś pastę termoprzewodzącą i posmarował np. procesor (na youtube poradniki są jak to zrobić, proste).

A jeśli w systemie coś jest nie tak, to nie wiem. Nie znam się więc za bardzo nie sugeruj się moim komentarzem, poczekaj aż jacyś eksperci z forum wypowiedzą się.


(Grbhwdp) #3

Tak jeżeli tylko gram,nie mogę nic powiedzieć o starszych grach bo w takie nie zdarza mi się grać pastę wymieniałem około 2 miesięcy temu temperatura 50-60% wszystko było dotychczas w porządku dopiero od jakiego tygodnia mam problem.

-- Dodane 29.03.2013 (Pt) 15:50 --

czy mógłby mi ktoś pomoc? nowy problem teraz gdy gram nie wyskakuje blue screen tylko po prostu obraz się ścina i jedyną opcja jest restart proszę o pomoc! !!


(Vardas) #4

Ja miałem taki problem rok temu. Myślałem , że to wina karty lub zasilacza bo słaby, a się okazało że płyta główna była walnięta. Kupiłem szmelc awaryjny z allegro za 60zł i do tej pory wszystko dobrze działa.

A dla ciebie: sprawdź najpierw pamięć ram, popatrz na płytę główną czy nie ma gdzieś spuchniętych kondensatorów, jak masz możliwość to pożycz od kogoś kartę graficzną lub nawet zasilacz i po kolei sprawdzaj co powoduje ten problem.