Blue screen przy instalacji XP + jak zainstalować sterowniki

Witam. Właśnie dziś kupiłem laptopa " MSI VR630" (AMD 2*1,9Gh 2G 250GB GF9100), jest on bez systemu operacyjnego. Próbowałem zainstalować na nim system " Windows XP Proffessional" (bez aktualizacji " Service Pack" jest), lecz kiedy dochodzi do końca takiej jakby instalacji początkowej (przed wybieraniem partycji itd.) następuje blue screen (białe literki na niebieskim tle, pisze, że laptop może mieć wirusa lub jest uszkodzony itp.). Znajomy informatyk powiedział mi, że to wina tego, iż nowe laptopy przystosowane są pod " Viste", a nie stary dobry " XP" :P. Problem tkwi w tym, że nie wiem jak znaleźć na stronie " MSI" te sterowniki (eee, chyba do BIOSU, nie? :D) i jak je zainstalować. Z góry dziękuję za pomoc :).

BIOS i wszystkie sterowniki są przecież do tego modelu na stronie MSI: http://www.msi-polska.pl/index.php?func … od_no=1358

A co do XP to musi się dać go zainstalować. Nieprawdą jest, że jest to laptop przystosowany do Visty. Na początek zobacz ustawienia w BIOSie. Jak instalujesz XP to przynajmniej z SP2. XP z SP2 obsługuje procesory wielordzeniowe.

No tak, ale nie mam “Windowsa z SP2 (lub 3)”. Wychodzi na to, że muszę kupić nowy (no bo jak doinstalować " SP" przed instalacją systemu…) :(.

Dodatek SP jest dodatkiem darmowym. Musisz zintegrować dodatki z płytką Windowsa, pewnie też będą potrzebne sterowniki do Saty.