Blue Screen przy ładowaniu Visty

(St4szek) #1

Mam poważny problem z komputerem, tzn wedle mnie poważny. Mam notebooka od 3 dni (ASUS C90). Chciałem wgrać Alkohola na niego (wcześniej z tego samego instalatora wgrywałem na peceta pod XP i było ok) ale teraz po wgraniu wyświetliło mi niebieski ekran z jakimiś napisami... nie jestem w stanie tego przeczytać bo czybko proces ładowania dochodzi do 100 i się resetuje komputer... tyle co zauważyłem to było coś napisane o pamięci fizycznej i tak w kółko... nie bardzo umiem sobie z tym poradzić :confused: tryb awaryjny to samo... przywrócenie ostatniej dobrej konfiguracji... też reset kompa... :confused: a pojawia sie to zanim załaduje mi sie widok użytkowników do wyboru... jak sobie z tym poradzić?

(adam749) #2

Spróbuj wywalić alcohola w trybie awaryjnym.

(St4szek) #3

Problem w tym że tryb awaryjny też nie ładuje się :confused:

(Baldys15) #4

reinstal,albo naprawa...

(St4szek) #5

Oto zdjecie tego co mi sie wyświetla... nie znam angielskiego wiec nie bardzo potrafie to przetłumaczyć...

DSCF6313.JPG?imgmax=576

(adam749) #6

Chyba nic z tym nie zrobisz. Musisz włożyć płytke z Windą i wziąć Napraw lub format.

(Emka 76) #7

Cześć, miałem wczoraj ten sam kłopot. Też chciałem zainstalować Alcohola i zignorowałem ostrzeżenie o niezgodności jakiegoś sterownika. Jeżeli masz płytę recovery (albo ukrytą partycję na której masz pliki RECOVERY - u mnie w czasie ładowania F10) to uruchom kompa z niej i tam w zaawansowanych opcjach (po wyborze języka) masz możliwość PRZYWRÓCENIA SYSTEMU. Mnie to pomogło. Powodzenia.

(Nethalythic) #8

st4szek , bluescreen zapisuje pliki które pomagają zdiagnozować problem. Jeśli mógłbyś wejść do Windowsa napewno moglibyśmy naprawić błędy. Jeśli nie możesz wejść ani w tryb normalny, ani w awaryjny pozostaje skorzystać z recovery disc. Przy uruchamianiu laptopa powinieneś mieć np taki napis :

"Press F2 to open recovery disc console" lub coś podobnego. Teraz w większości laptopów to jest i myślę że to powinno być lekarstwem na Twój problem. Jeśli tego nie ma to zró tak jak kolega emka76 napisał.

(St4szek) #9

Już sobie poradziłem, zrobiłem formata... przynajmniej wiem jak się wgrywa Viste :slight_smile: a tak dużo rzeczy jeszcze tam nie miałem żebym nie mógł ich stracić :slight_smile: w końcu komp ma 3 dni :slight_smile:

(mateusz8466) #10

Witam, miałem taki sam problem, wystarczyło użyć przywracania systemu . Swój przywróciłem z przed 3 dni i było ok :slight_smile:

Więcej nie wgram tego syfu na kompa, wole daemon tools :smiley:

Pozdrawiam

(Kozik Vel 17) #11

mateusz8466 możesz go wgrać tylko musisz znaleźć wersję kompatybilną z vistą :slight_smile: ja miałem ten sam problem ;p