Blue Screen przy właczeniu komputera

(Bystrzak 56) #1

No wiec, jak wspomniałem w temacie tematem jest blue screen a o to jego blad:

0x00000050 (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA)

Dowiedzialem sie tez tego czego ten bład dotyczy :Urządzenie sprzętowe lub usługa systemowa zażądała danych, które nie znajdowały się w pamięci, powodując błąd wyjątku. Przyczyną może być wadliwa pamięć fizyczna lub niekompatybilne oprogramowanie, w szczególności programy zdalnego dostępu oraz antywirusowe.

Oraz rozwiązanie jego, no i tu mamy problem bo jestem zielony w tej kwestii :

Jeżeli błąd wystąpił natychmiast po zainstalowaniu sterownika urządzenia albo aplikacji, spróbuj użyć Trybu awaryjnego, aby usunąć sterownik lub odinstalować program.

Niestety ten bład wyskoczyl po tym jak mi sie komputer zawiesił podczas otwarcia gry i od tamtej pory musze kombinowac jak wejsc do windowsa. Zrobiłem formata lecz to nie pomogło, drugi raz nie mogę zrobić poniewaz blue screen smieje mi sie w twarz ;p Gdy naciskam Enter - Instaluj Windows po wybraniu partycji. Prosze o najszybszą odpowiedz.

(Drobok) #2

Uruchom instalator z płyty >> konsola odzyskiwania i wpisz:

chkdsk /R

Jeśli nie pomoże skan mhdd

Jeśli nie pomoże skan memtestem

Jeśli nie pomoże to napisz.

(Bystrzak 56) #3

ee..nie rozumiem...instalatora windows?

(Drobok) #4

Tak, pierwsze okienko po załadowaniu podstawowych plików będzie pytać, czy naprawić czy instalować. Wybierasz napraw ®. A potem w okienko jakie ci wyskoczy wpisujesz chkdsk /R.

(Bystrzak 56) #5

Powiedz mi jak sie robi skan tym mhdd? Bo widzialem ze jest ostrzezenie ze zieloni ludzie nieumiejacy sie obslugiwac tym programem moga uszkodzic dysk wiec musze wiedziec co dokladnie zrobic.

(R Januszek) #6

Albo start > uruchom > msconfig > zakładka uruchamianie > i odznaczasz to zatwierdzasz restart

(Bystrzak 56) #7

Mozecie mi powiedziec do czego jest zdolny ten program? Tzn czy moze usuwac moj problem ktory podalem w temacie?

Postanowiłem napisać trochę o programie MHDD moim zdaniem najlepszym programie diagnostycznym do dysków twardych. MHDD 4,6 możemy pobrać Tutaj wypalamy go jak zwykły obraz ISO.

MHDD pracuje z dyskami ustawionymi na MASTER!

Po wypaleniu go na płycie cd bootujemy z niej.

Moze ktos mi to objasnic? :d

(Bystrzak 56) #8

Diagnoza mhdd.

<3ms: 2276973

<10ms: 90829

<50ms: 2802

green <150ms: 1

brown <500ms:1

red >500ms: 32

? time: 1

-- Dodane 13.06.2011 (Pn) 16:38 --

Juz wiem ze sytuacja jest ch***** ;p

(Bystrzak 56) #9

Rozumiem, że musze usunąć bad sectory i wolne sektory. Wykonuje polecenia tak jak w instrukcji: wpisuje komende ERASE i klikam enter x2, po tym pojawia sie wybor y/N i jak daje "y" pojawia sie cos takiego:

NOTE: Erasing the drive using BIOS function. If you don't want to use BIOS then do not detect the drive in BIOS or use /DISABLEBIOS parameter.

i po tym już nie moge uruchomić nic jak wciskam F4 zero reakcji.

Co robię źle? #-o

(Bystrzak 56) #10

Juz pisałem ze nie moge...bo zawiesza mi sie... Moge uzywac takich programow jak mhdd only i mamtest tez chyba.

Dlatego pytam czy mam wymienic dysk twardy. jesli tak to chcialbym wiedziec czy moge podlaczyc kazdy dysk twardy nawet jesli ma wiecej GB niz moj poprzedni? (Mam taki Samsung HD 322HJ)