Blue Screen przy wychodzeniu z hibernacji


(Żelek) #1

Witam.

Mam takiego laptopa jak w podpisie czyli ASUS'a K53SV. Miałem na nim zainstalowanego oryginalnego Windows'a 7 z całym syfem od producenta. No i tak go sobie używałem aż kiedyś zachciało mi się pobawić hibernacją. Laptop się zahibernował, ale już przywrócić z tego stanu się go nie dało, gdyż ujrzałem niebieski ekran. No nic mówię. Zostawiłem i tyle. Wczoraj przeinstalowałem system i tak z ciekawości znowu zahibernowałem i znów blue screen przy wybudzaniu z tego stanu.

Laptop się zresetował i uruchomił normalnie. Teraz postanowiłem nie czekać i wyjaśnić skąd ten błąd.

Otrzymałem taki raport: http://wklej.org/id/594797/

Na Blue Screenie miałem taki błąd: BAD_POOL_CALLER

Z tego co wyczytałem to jakiś błąd związany z jakimś sterownikiem od sprzętu. Postanowiłem odczytać plik .dmp według tej instrukcji: http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-sz ... mp-a17.htm ale mój plik z folderu C:/Windows/Minidump nie ma przedrostka Mini w nazwie i nie mogę odczytać tego pliku, bo dostaję taki error: http://i.imgur.com/LMWzD.png

No i jak mam odczytać ten plik? Proszę o pomoc :slight_smile:


(goomish) #2

To może od końca...

  1. Odmowę dostępu dostałeś, bo wejście do (i modyfikacja) folderu %windir%\Minidump wymaga podniesienia uprawnień. Powinieneś uruchomić debugera z prawego klawisza -> 'Uruchom jako administrator'.

  2. Odczytanie tego pliku pewnie i tak możesz sobie darować, bo nawet po zdebugowaniu jego zawartość jest dość ... kryptyczna i zwykłemu laikowi powie tyle co nic :slight_smile:

  3. Informacja o BSOD'zie z powodu BAD_POOL_CALLER, ajk sam zauważyłeś prowadzi do wniosku, że problem jest ze sprzętem. Na 99% ze sterownikiem do sprzętu a nie nim samym. Widocznie jest jakiś niedorobiony, ma błędy. Zapuść Windows Update, niech wyszuka wszystkie możliwe aktualizacje dot. sprzętu. I/lub odwiedź stronę ASUSA w tym samym celu. Na moim stacjonarnym kompie z tej firmy jest jakaś aplikacyjka do aktualizacji, jeśli też ją masz, część roboty może odwalić za ciebie.


(Żelek) #3

Sterowniki mam wszystkie najnowsze, update'y z Windows Update też poinstalowane.

Ale chyba już doszedłem czyja to wina. Sterownika od modemu od Neostrady SAGEM F@ST 800. Odinstalowałem te sterowniki i hibernacja działa.

Wyczytałem o tym z pliku MINIDUMP.dmp. Widocznie sterownik jest stary i trochę się gryzie z Windows 7. Ale trudno, długo na tym modemie nie popracuje, niedługo go na router zamieniam.

Jakby coś było nie tak to będę pisać.

Pozdrawiam :slight_smile: