Blue screen vista acer

(Bladevamp) #1

Witam wszystkich mam nadzieję, że mi ktoś pomoże na tym forum, bo jestem już przy skali załamania.

A więc mój problem jest taki, iż przy włączeniu systemu vista po kilku minutach wyskakuje Blue Screen i jest tak za każdym razem wcześniej zaś prawie nie mogłem uruchomić systemu, ale wybrałem ostatnią działającą konfigurację. Wszystko zaczeło się od tego, iż usunąłem parę rzeczy z rejestru, bo miałem problemy z wolumin stacji DVD.

Chyba nic innego mi nie zostaje jak przeinstalować system, tylko jak to się robi na Acerze, z tego co wyczytałem to się używa ukrytej partycji, ale czy moje dane będą bezpiecznie na partycji innej niż windows ??

(Thunderbolt) #2

Rzeczywiście w tym przypadku najlepszy będzie reinstall Windowsa. Tyle, że w ten sposób stracisz wszystkie swoje dane. Jeśli bardzo ci zależy, żeby je odzyskać ściągnij i nagraj (np. u kolegi) na płytkę to: ftp://ftp.vectranet.pl/pub/linux/ubuntu ... 386-pl.iso . Odpal z tego komputer (ustaw na bootowanie z cd, włóż tą płytę, potem poczekaj chwilę i wybierz polski, a potem, uruchom komputer z płyty cd). Powinieneś w ten sposób uzyskać dostęp do swojej partycji z windowsem. Możesz teraz przegrać swoje dane na pendriva (bo nie możesz użyć nagrywarki cd/dvd , bo w stacji będzie się znajdowała płyta z ww. linuxem). Teraz możesz już przystąpić do przeinstalowywania windowsa. Jak to zrobić będzie napisane w dołączonej do laptopa dokumentacji. Więcej możesz też poczytać tu: instalowanie-systemu-ukrytej-partycji-laptopie-acer-t57458-15.html (przewiń wątek niżej i tam będziesz miał napisane jak się to robi).

(Agatonster) #3

hermit89 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Lukasz Strz) #4

alt+F10 przynajmniej u mnie. kasowana jest tylko partycja systemowa (najczęściej C:), pozostałe partycje pozostają nietknięte

(Bladevamp) #5

jej nie chce sie uruchomic recovery :o a go wcale nie kasowałem a płytki recovery nie mam tylko zwykły system z płytą pomocy

(Thunderbolt) #6

Jeśli masz też płytę z sterownikami to zainstaluj czysty system na partycji c:\ a potem sterowniki z płyty. Unikniesz crapware (norton internet security trial, adobe acrobat 7 itp.). Jeśli nie chce ci się uruchomić recovery przeczytać wątek z drugiego podanego przeze mnie linku. Btw. na moim laptopie (Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2530), przywrócenie systemu powoduje nadpisane wszystkich partycji (tj. jeśli np. utworzę 3 z podzielenia 2 na połowę, to po przywróceniu systemu będę miał znów dwie partycje).