Blue screen w trakcie ładowania Win7

Wczoraj w trakcie pracy na komputerze z systemem Win7 (64 bit) na chwile zrobił się czarny ekran, a zaraz potem ekran wrócił do normy z komunikatem, że sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność. Za kilkadziesiąt sekund ponownie czarny ekran, ale potem już z blue screenem, po auto restarcie przy ładowaniu się win do pulpitu zawsze to samo, blue screen z BCcodem 116. Karta Geforce GTX460, próbowałem przeinstalowywać kilka wersji sterowników zawsze to samo. Dodam, że mam też win XP na którym nie ma tego problemu.

Udostępniam też wszystkie pliki Minidump z wczoraj http://hostuje.net/file.php?id=9a000747 … e71d2e01fb

Problem ze sterownikiem karty graficznej.

Albo problem ze sprzętem

Trzeba przeczyścić chłodzenie karty graficznej, np. płyn Kontakt na wiatrak, zależy jaka to karta graficzna i jakie chłodzenie

Albo problem z oprogramowaniem.

Możliwa przyczyna problemu - zainstalowałeś nowszą wersję sterownika do karty graficznej i nowsza wersja tego sterownika powoduje problemy.

Nowsza wersja sterownika mogła zostać zainstalowana automatycznie przez Windows Update, jeżeli posiadasz włączone aktualizacje automatyczne.

Jak zmienić ustawienia aktualizacji automatycznych? pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

Co teraz zrobić? Powrócić do starszej wersji sterowników. Skoro to karta NVIDIA, to trzeba wejść na stronę nvidia.com, poszukać innej wersji sterowników i sprawdzić.

Która wersja sterowników będzie dobra? Nie ma dobrej odpowiedzi. Albo czytamy opinie na internecie, albo metoda prób i błędów (instaluję wersję X sterownika, jeżeli dalej są problemy, to sprawdzam kolejną wersję sterownika), albo jedno i drugie.

Jak znaleźć sterowniki do karty graficznej?

Pobierz, zainstaluj i uruchom GPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html, karta Graphics Card, pole Name. Przykładowo ja posiadam kartę NVIDIA GeForce GT 330M.

W tej sytuacji mogę wejść na stronę producenta karty - firmę NVIDIA http://www.nvidia.com/content/global/global.php, wybieram język, następnie z górnego menu Pomoc, potem na kolejnej stronie Więcej w części Pobierz sterowniki, określam do jakiej karty graficznej szukam sterowników i klikam Szukaj. I dalej uzyskujemy dostęp do strony skąd można ściągnąć sterowniki.

Jeżeli chodzi o ile bitów. Wiesz, jeżeli to polski Windows XP, to interesuje Cię raczej platforma 32-bitowa. Windows XP 64-bitowy jest chyba tylko po angielsku. Pole, w którym trzeba określić edycję systemu (32-bitowy czy 64-bitowy) jest istotne w zasadzie tylko w przypadku Windows Vista i Windows 7. Bo tam zaczęła niejako na dobre wchodzić platforma 64-bitowa. Nie wiem czy jest Ci to potrzebne, ale pokażę jak to sprawdzić na przykładzie Windows 7, a w Windows Vista jest chyba identycznie.

  1. Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

  2. W oknie, które zostanie otwarte interesuje Cię pozycja Typ systemu

Może karta graficzna przegrzewa się?

Program HWiNFO http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html ma opcję monitoringu temperatur (Monitoring - Sensor status - Logging start), i plik który zostanie utworzony otwieramy np. w Excelu i przeglądamy albo wrzucamy np. na http://www.speedyshare.com/ żeby skonsultować się z innymi.

Jako tymczasowe rozwiązanie problemu można wejść do Trybu awaryjnego - http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … -safe-mode

W trybie awaryjnym nie są ładowane wszystkie sterowniki, nie jest ładowany sterownik do grafiki NVIDIA, rozdzielczość może być słaba, ale nie będzie bluescreenów na czas uporania się z problemem. Jako tymczasowe rozwiązanie proponuję Menedżer urządzeń, rozwiń gałąź Karty graficzne, prawy przycisk myszy na kartę graficzną której używasz i opcja Wyłącz. Tak - rozdzielczość będzie słaba ale może nie być bluescreenów. Sprawdź.

Widziałem to w innym poście, karta była czyszczona, sterowniki przeinstalowywałem i nic to nie dało.

Wymień kartę grafiki i sprawdź jak będzie.

Nie mam innej karty graficznej. Jedynie możliwe, że mam zintegrowaną na płycie głównej.

Sprawdź to. Jeżeli nie masz zintegrowanej karty graficznej, to sprawa pozostaje otwarta dopóki nie zakupisz karty graficznej lub nie załatwisz na jakiś czas do testów.

Sprawdziłem na stronie producenta, że niby mam.Jak to się dokładnie włącza, w co wejść w biosie?

Po prostu wymontuj dedykowaną kartę grafiki i podłącz monitor do gniazda zintegrowanej karty grafiki.

Ale ona jest wyłączona, nie wiem dokładnie w co wejść w biosie. Kolejne pytanie co mi to da, skoro to jest zintegrowana karta AMD, a nie Geforce więc i tak nie sprawdzę, czy karta nawaliła??

Może ktoś sprawdzić logi:

OTL.txt => http://www.wklej.org/id/1143654/

Extras.txt => http://www.wklej.org/id/1143656/

To sprawdzi ktoś te logi i się zainteresuje czy coś ? Dodam, że karte mam nową i na razie działa, ale nie wiem czy mam porządek na kompie…