Blue screen


(Tony321) #1

Skanowałem kompa kasperskim i pojawił sie blue screen i na nim napisane: cmuda.sys - adress f81e2boa base at f817a000,datestamp 3de24536 prosze o pomoc


(JNJN) #2

Odinstaluj dokładnie oprogramowanie i stery karty muzycznej - w mendzeże urządzeń po dzwięku ma nic nie zostać,restart kompa i zainstaluj ponownie najnowsze sterowniki do karty muzycznej.


(Tony321) #3

Nom ok ale powiec jak to dokładnie zrobic :slight_smile: gdzie mam wejsc co kliknac ?:slight_smile:


(Gutek) #4

Proponuję pobrac nowe stery - http://www.cmedia.com.tw/e_download_01.htm i zainstalować, ja nie pomoże

Co do odinsatlowania: Start>>>Mój komputer>>>prawoklik i zarządzaj>>>menedżer urządzeń i kontrolery dźwięku… odinsatluj i przygotowąć płytkę i wgrac brakujące drivery


(JNJN) #5

Pobierz najnowszy sterownik ze strony producenta dokładnie do Twojego modelu karty muzycznej - sprawdź w książce do płyty co to za karta dźwiękowa - jej typ.

Lub użyj programu Everest i odczytaj co to za karta.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie do karty muzycznej to odinstaluj z poziomu dodaj usuń programy lub z głównego katalogu (start - programy),restart kompa.

Start - ustawienia - panel sterowania - system - sprzęt - menadżer urządzeń i kontrolery dźwięku,video i gier i odinstaluj tutaj wszystko co się da odinstalować/usunąć,restart kompa i jak da radę na wszystko daj ANULUJ co komp będzie chciał zainstalować z dźwięku - jak nie da rady, to tak zostaw i niech system zainstaluje co trzeba.

Zainstaluj nowy ster który ściągnołeś,restart kompa.

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy dźwięku i reszty.