Blue screeny na Windows 7

Witam . Mam taki problem otóż mam blue screeny na komputerze ;( Sprzęt nie jest aż taki stary mam go 1.5 roku, sprzęt to : Grafa nvidia geforce 450 s , procek AMD Phenom II X6 1090T processor 3.20 GHz, ram 4 gb typ systemu 64 bitowy (windows 7 ultimate). Znalazłem taki program do wyszukiwania problemów dotyczących blue screenów, ale nie bardzo ogarniam go … ;( blue screeny są tylko przy grach, lecz zdarza się również i bez gier, ale bardzo rzadko!

http://img845.imageshack.us/img845/1323 … reenya.png - link do wycinka z tego programu do szukania problemow o blue screenach

Z góry dziękuje i pozdrawiam Bartek :wink:

Błąd wskazuje na błąd sprzętowy. Niestety wychodzi na to, że grafika zdechła i kwalifikuje się do wymiany, tak więc pasowałoby wstawić inną, oraz nie zaszkodziłoby również podmienić RAM, chcoiaż ja obstawiam grafikę, skoro problem występuje przy grach. Nie zaszkodziłoby również sprawdzić napięcia 5 i 12V na zasilaczu w spoczynku jak i pod obciążaniem.

grafika jest dobra błąd jest zwiazany najczesciej z sektorem dysku opis tu http://pcsupport.about.com/od/errorh/a/ … -vista.htm

format i ponowa instalacja windowsa powinna pomóc

Ale jemu nie wyskakuje brak pliku hal.,dll, tylko błąd krytyczny 0x174, który jak sobie poczytasz wskazuje na problem sprzętowy, a nie programowy. Poza tym co ty drugi Jackowski jesteś, że tierdzisz, że grafika jest dobra nawet nie widząc tego komputera na oczy? Moim zdaniem winna jest karta graficzna, ewentualnie RAM/zasilacz, procesor, w co w sumie wątpię, bo w sumie procesory nie padają jeżeli nie przegnie się z OC alo ich się nie przegrzeje. Poza tym spodkałem już taki przypadek, że wyskakiwał taki błąd i właśnie uszkodzona była kata graficzna.

Właściwie dostalem kilku blue screenów podczas ogladania filmu na YouTubie i podczas sciąganiu FL studia wiec nie tylko podczas gry ;( Czyli karta do wymiany ?

Na to wygląda, jednak zanim pójdziesz do sklepu i wydasz kasę, pożycz od kolegi/sąsiada/kogoś z rodziny kartę, podmień oraz wgraj do niej sterowniki i zobacz jaki będzie efekt.

Dodane mniej niż minutę temu

Lub w drugą stronę - wepnij swoją kartę do innego kompa i obciąż furrmarkiem. Jeżeli wali bsod, karta do utylizacji.

Dobra dzięki wielkie . Jeszcze taka sprawa której całkiem nie rozumiem . Na Windowsie XP przez 3-4 godziny gry 1 blue screen a na win 7 , 30 min gry i 3 blue screeny… tego nie mogę zrozumieć za bardzo… nie wiem może Windows 7 bardziej obciąża grafikę albo coś…

Też tego nie potrafię wyjaśnić, lecz przypuszczam, że Twoja teoria może być słuszna, ponieważ grafę dodatkowo obciąża Aero…