Blue Screeny o różnych BBC Code'ach. Laptop

Nie aktualizowałem systemu, sterowniki mam raczej najnowsze, bo producent laptopa już dawno nowych nie wypuszcza.

Błędy są różne, więc to może być już problem płyty głównej.

 

Sprawdzałeś jak temperatury wszystkiego?

 

Sprawdź jak działa na samym zasilaczu, gdy bateria jest wyjęta.

Sprawdziłem temperatury programem FanSpeed. Jednak wydaję mi się, że je przekłamuje gdyż obudowa jest chłodniejsza niż ciepłota mojej ręki, więc te podane temperatury są raczej nie realne. Poza tym laptop przy przegrzaniu się automatycznie wyłącza, a mi się nie przegrzewa. 1vzs.png

Użyj programu HWMonitor i daj screen.

Laptop chłodny, więc te temperatury mnie zaskakują w obu programach.

post-245881-0-99580400-1387126590_thumb.

Nie taki chłodny, pomiar prawdopodobnie bez obciążenia i rdzenie mają ponad 70 stopni,karta dochodzi do 60.

 

Program Core Temp uruchomisz i do paska i z 10 minut wrzucisz obciążenie gra lub test i wkleisz screen z tego programu.

Screen z obciążeniem. Odpalona gra i zminimalizowana, w tym czasie surfowałem po internecie.

post-245881-0-94233200-1387188992_thumb.

Temperatury za wysokie, przy 30 % obciążenia masz ponad 70 stopni na rdzeniach. Sprawdź cały układ chłodzenia i jak dalej tak będzie się grzał trzeba podstawkę chłodzącą.

 

Możliwe, że to również przekłamanie odczytu i trzeba układ pomierzyć termometrem cyfrowym bezpośrednio na podzespołach.

 

Jak nie dasz rady sam, serwis.

Temperatury za wysokie, przy 30 % obciążenia masz ponad 70 stopni na rdzeniach. Sprawdź cały układ chłodzenia i jak dalej tak będzie się grzał trzeba podstawkę chłodzącą.

 

Możliwe, że to również przekłamanie odczytu i trzeba układ pomierzyć termometrem cyfrowym bezpośrednio na podzespołach.

 

Jak nie dasz rady sam, serwis.

Witam, codziennie po kilka razy zawiesza mi się laptop, czasami wyskakuje BSoD surfując normalnie po internecie, więc przy nie zbyt dużym obciązeniu. Zdarza się nawet, że po zawieszeniu i próbie włączenia zawiesza się zanim pojawi się logo windowsa. Po którejś próbie w końcu się włącza.

 

Pasta termoprzewodząca była wymieniana jakoś w marcu albo kwietniu. Dysk na pewno ok, bo 2 miesiące inny używałem i był ten sam problem. W serwisie był ostatnio tydzień i wgrali mi tylko wszystkie sterowniki, jednak wiedziałem, że to nic nie pomoże. Skasowali mnie 30 zł. Zdzierstwo, a wręcz kradzież w biały dzień. Laptop dalej się zawiesza.

Wczoraj bez baterii się już 11 razy zawiesił. Nie mogłem nawet zdążyć posta napisać. Dodatkowo nawet podczas uruchamiania się zawiesza non stop zanim odpali. Na baterii jak i na zasilaniu jest ten sam problem. Czasami podczas włączania przed ekranem z logiem windowsa wyskakuje taki napis: „The IntelR ME Ignition firmware is booting from the factory default image".

Teraz już tylko jak odpalam to świecą się diody i jest tylko czarny ekran. Padł do końca :frowning: z przodu świecą 2 diody zamiast 3, a ba panelu nie świeci ta co mrygała cały czas. Taka z rysunkien walca ze strzałką.