Blue screeny podczas grania

(Maciekstachon) #1

Cześć. Mam problem z kompem, a mianowicie wywala mi blue screeny podczas grania. Podaje kod blue screena:

BCCode: 50

BCP1: FFFFF8A00DBA3DD4

BCP2: 0000000000000000

BCP3: FFFFF8800551ACF7

BCP4: 0000000000000002

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 256_1

Może będzie ktoś z Was mi wstanie pomóc. Z góry dzieki.

(rgabrysiak) #2

Odczytaj plik minidump:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

(Maciekstachon) #3

Odczytałem(chyba to to):

niestety mnóstwo tego jest:/

(Piotrkijak) #4

Po mojemu, to masz walnięty ram, ponieważ powtarzające się błędy memory managment i irql not less or equal właśnie mogą oznaczać problemy z pamięcią. Może to być z winy sterownika lub programu(np. antywirusa), ale to w sumie ciężko stwierdzić, bo albo błąd spowodował plik direct'a. albo plik plik systemowy, albo sterownik grafiki... Ściągnij memtest i puścić test ma dwie godziny, w miarę możliwości testuj po jednej pamięci, bo może jedna jest tylko walnięta.

(JNJN) #5

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

(Maciekstachon) #6

Ramy były testowane jakiś czas temu i nic nie wyszło z nimi źle. Wymieniłem sterowniki do karty graficznej(odinstalowałem najpierw i zainstalowałem najnowsze, a nie po prostu na stare zainstalowałem nowe). Format? Pomoże cos?

(Łukash) #7

Na pierwszy ogień spróbuj zamienić kości pamięci slotami .Podaj specyfikacje kompa ,coś podkręcane ?

(Piotrkijak) #8

Może pomóc, ale najpierw zamień kości miejscami tak jak pisał Łukasz.

(Maciekstachon) #9

Specyfikacja moja:

AMD Athlon II X4 635

Asus M4N68T-M

ATI RADEON HD5770

RAM DDR3 2X 2GB

Zainstalowałem sobie program CPU-Z i wyszło że ramy są inne niż powinny być w ogole:/ Wg tego programu są 667Mhz(PC3-10700), wg zamówienia powinny być 1333Mhz(PC3-10900). Sprzęt jest niemalże nowy bo z sierpnia 2010r. Więc jest jeszcze gwarancja na niego. Nie był nic podkręcany, sama fabryka. Z tymi slotami to chyba się nie podejmę bo się po prostu nie znam na takich rzeczach wiec chyba serwis zostaje choć będę jutro dzwonił do klepu i wyjaśniał co z tymi Ramami bo mnie niezłe poirytowali...

(Piotrkijak) #10

Nawet nie waż się tego robić, bo stracisz gwarancję, skoro ją masz... Niestety tak jak piszesz, jak masz plomby to niestety nic nie wykombinujesz, nawet przy naszej pomocy...