Blue screen'y, restarty, zawieszanie

Aha… :smiley: Boska jestem - chyba sobie odpuszczę blue screen’ y

Pozdrawiam :smiley:

Niestety Memtest nie zawsze pokazuje błędy z pamięciami nawet jeżeli faktycznie RAM jest powodem problemu. Misiek pisałeś, że masz płytę Gigabyte’a a jakie masz pamięci? Pytam bo miałem dokładnie ten sam problem: niby wszystko było OK, Memtest nic nie wykazywał a bluescreeny pojawiały się częściej niż katar. Okazało się, że moje pamięci (Geil) nie chciały grać z płytą Gigabyte’a, pomimo przestawiania w BIOSie na właściwe napięcie. Zmieniłem pamięci na Patrioty i jak ręką odjął. Do dziś nie ma problemu.

Moje propozycja: pożycz od kogoś kości i podmień ze swoimi do testów. Jak nie będzie się wysypywać to masz odp.

Powodzenia!

Mam pamięci Kingston, pożyczyć hmm zobaczę bo na razie nie przychodzi mi na myśl od kogo :wink:

U mnie teraz się nic nie pojawia, co ciekawe, pamiętam kiedyś jak Vista wywalała BSY… Nie zgadniecie przez co.

Przez zmianę koloru obramowania okienek ze zwykłego na niebieski >_>.

Po wybraniu defaultowego z powrotem, było już dobrze.

Zrobiłem sporo testów przez noc, bo myślałem że to przez OC, ale jak XP działa ok, a Vista ma problem to pewnie przez jakiś sterownik.

A niech sobie tam walnie BSa od czasu do czasu, może jej ulży :stuck_out_tongue:

EDIT :

A i co ciekawe. Szczerze mówiąc NIGDY nie miałem BSA podczas grania/oglądania filmów. Zawsze się to dzieje przy przeglądaniu stron FFem. Przy Chrome/Safari nic się nie dzieje. Czyli na dobrą sprawę mam dwóch winowajców :

  • Sterownik od karty - od Xtreme-G. Może za bardzo się pośpieszyli z releasem.

  • Firefox (?!)

Heh :slight_smile:

Jak przez takie rzeczy się to zawiesza to trudno będzie znaleć winowajce, ale prosze o pomoc bo bluescreeny pojawiają się coraz czesciej…