Blue screen'y/zamarzanie komputera/resetowanie się komputera

Witam,

 

Od jakiegoś czasu co jakiś czas mam bluescreeny. Czasami komputer po prostu zamarza i trzeba resetować. Kod bluescreena BCCode, to 101, czyli z tego co znalazłem w internecie, CPU się najwidoczniej po prostu przegrzewa. Komputer czyszczę cyklicznie, bardzo dobrym sprzętem nadmuchującym. Może należy wymienić pastę? Czyszczę komputer, bez odpinania części, wiem, że to błąd, ale boję się, że po prostu coś popsuję. W dodatku, czasami obraz zanika, następnie wyskakuje powiadomienie, że po nieoczekiwanym błędzie sterownik graficzny odzyskał sprawność. Komputer już niestety nie jest na gwarancji, ma raptem 3 lata. Był niedawno też formatowany, jest cyklicznie czyszczony CCleanerem i adwcleanerem. Zapewne to nie ma nic z tym wspólnego, tylko to jakaś sprawa sprzętowa, może coś z płytą główną? Nie wiem od czego zacząć, także liczę na Waszą pomoc. 

Zacznij może od podania konfiguracji komputera, procesor, mobo, grafika, ram, zasilacz (jaka moc i jaki producent). Jeżeli twierdzisz że się przegrzewa to spradwdz temperatury jakims softem do monitorowania pracy komputera i podaj.

MOBO: Gigabyte GA-MA770T-UD3

CPU: AMD Phenom II 945 4x 3.0 GHz

Grafika: Palit GTX 460

RAM: 3x2GB Kingston 1333MHz

Zasilacz: Fortron Saga II 500W

 

Procesor w spoczynku ma 49*C, więc raczej za dużo. GPU ma 39*C w spoczynku.

Zrób test może programem OCCT i sprawdź temperatury pod obciążeniem (occt pokaże też napięcia podczas pracy). Temperatura grafiki jest ok. Jakie masz chłodzenie do tego phenoma, oryginalne boxowe, czy jakieś inne? Do tego jeszcze smart z HDD i zrób skan powierzchni w HD tune (tylko normalny, a nie quick). Na razie to chyba tyle.

Dysk jest bardzo uszkodzony, to na pewno wiem. To mogło by być powodem w ogóle?

Tak, to bardzo prawdopodobne. Jeżeli system próbje odczytać pliki z uszkodzonego miejsca na dysku to albo trwa to bardzo długo, albo jest to wręcz niemożliwe i wtedy się wysypuje.

Ehh, czas pomyśleć nad innym dyskiem. HDD Health wykazuje 70% sprawności dysku.