Blue Screen'y!

Witam mam problem mianowicie dziś zainstalowałem program steam by grać ze znajomymi przez neta w pewną gierkę ale po chwili zaczęły się problemy.

Na początku 1 blue screen potem 2,3,4,5 dodam że co raz to szybiej od uruchomienia systemu się pojawiały.

Po 5 blue screenie odpaliłem tryb awaryjny by usunąć tak podejrzewałem przyczynę czyli tą gierkę jednak po jej usunieciu wciąż to samo. Potem spróbowałem usunąć owego steama jednak przez funkcje dodaj/usuń programy wywalało błąd coś tam że nie można usnąć, wystąpił problem z instalatorem.

(na stronie wyczytałem żeby usunąć tego steam’a to muszę go zreinstalować na co mój system że to tylko możliwe w normalnym trybie gdzie od tego momentu niebiescy killerzy pojawiali się od razu po pokazaniu pulpitu!!

Wtedy przy po wiadomości że nie usunę tego programu i po 8 blue screenie zrobiłem przywracanie systemu do momentu sprzed 5 dni tam gdzie nie było żadnych problemów.

Jednak blue screeny pojawiały się nadal o dziwo spotkałem też jednego w trybie awaryjnym!!

To teraz moje pytania:

  1. Co mogę zrobić jeszcze by się tego pozbyć?!

  2. Co to powoduje? Zlikwidowałem oprogramowanie po którym zaczęło wariować więc? Wirus?

  3. Jeśli to wirus to jak mam przeskanować pc’ka w trybie awaryjnym gdzie nie mam anty-vira?

  4. Czy może to być spowodowane problemami z hardwarem?

(zbyt wysoka temp,problemy z dyskiem,ubytki pamięci)? Jeśli tak to jak to sprawdzić??

Na koniec dodam trochę info:

System Windows Vista sp 2 Home premium

Przed instalacją tego “steam’a” nie miałem takich problemów (tylko jakiś miesiąc temu przy oglądaniu filmu sterownik monitra sie gubił i wywalał blue screeny(wysłałem raporty do microsoftu i głucho)).

Proszę was o pomoc taką bym uniknął ostatecznego czyli reinstalacji systemu…

Możesz spróbować tzw. instalacji nakładkowej.

No można jednak chcę tego uniknąć!

Dodam jeszcze, że dysk mam podzielony na 2 partycje na “C” jest system i sterowniki a na “D” wszystkie inne śmieci.