Blue scren po zainstalowaniu F-Secure internet Security 2008

Witam mam problem z nowym kompem po zainstalowaniu pakietu zabezpieczającego F-Secure internet Security 2008 (chodzi o program testowy który znajduje sie na vortalu dobre programy ) dzieją się rzeczy dziwne i ciekawe a mianowicie podczas uruchamiania systemu włącza sie niebieska plansza ale niestety trwa to ułamek sekundy (nie mogę sprawdzić jaki jest kod błędu ) i następuje reset i tak bez przerwy . Nie działają klawisze pomocy na klawiaturze mogę dostać się do BIOS-u ale nie wiem co dalej … POMOCY …

Konfiguracja:

płyta główna ; MSI K9NEOV2

procesor: AMD ATHLON 5200 DUAL CORE

pamięć: DDR2 2x1024 MB DUAL CHANEL

karta graficzna: GF-8600GT 512 MB PALIT

dysk twardy : 250GB SATA 2

zasilacz: ATX 400W I-BOX

Możesz wejsc w safemode ??

Jak możesz to z tego trybu usuń ten program.

Niestety nie mogę wejść …

Spróbuj zresetowac bios.

Przestaw zworkę albo wyjmij baterię na 30min.

A mam jeszcze pytanie … Kilka dni temu kumpel miał taki sam problem ( ma taki sam zestaw jak mój ) gdy dał do reklamacji powiedzieli że prawdopodobnie miał wirusa i wyczyścili cały dysk . Robiłem wcześniej skanowanie i nie miałem żadnych wirusów ( avast ) czy mi też grozi utrata danych? ![-o<

Przeskanuj czymś porządniejszym, bo Avast “nie widzi” dużo zagrożeń.

Jak nic nie wyryje to radzę zrobić oddzielną partycje programem fdisk przerzucić najważniejsze programy przez Volkov Commander i zrobić format tak samo fdiskiem :slight_smile:

Albo jak masz drugi sprawny komputer to zabierasz dysk podpinasz pod ten nowy włączasz–> wchodzisz do rejestru (tego uszkodzonego kompa) —> HKEY_USERS\S-1-5-21-606747145-2049760794-725345543-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run, i kasujesz podejrzane aplikacje.

Reset biosu zrobilem … teraz obraz na monitorze jest niebieski i pokazuje mi sie taka plansza A7369NMS V2.4 112007

CPU: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Procesor 5200+

initializing USB Controles… Done

2048 mb ok

usb Device (s): 4 storage devices

Auto-Detecting serial ATA 1 channel… ide hard disc: Samsung hd250hj FH100-06

Auto -Detecting serial ata2 Channel… ATAPI CDROM : TSST CORP CDDVDW SH-S203P SB00

Auto-Detecting USB Mass Storage Devices…

device #01 generic usb sd reader

#02 usb cf reader

#03 usb sm

#04 usb ms

04 usb mass storage devices found and configured

cmos checksum bad

press f1 to run setup

f2 to load deflaut values and continue

na f1 wlacza sie bios a na f2 wogóle nie ma reakcji…

Czy to nie jest przypadkiem uszkodzony bios? Ustaw godzinę i datę :lol: itp. później się zajmiemy uszkodzonym biosem.

właśnie miałem zadać taki samo pytanie…Czy ktoś może mi powiedzieć jak ustawić teraz bios i czy w ogóle mogę coś zrobić??? :frowning: mój numer gg5977533

W dniu 13.05.2008 , o godzinie 17:49 został dopisany post przez goldii76

Udało mi się uruchomić konsole odzyskiwania ale dla mnie to czarna magia nie wiem co robić :frowning:

Ale jakiej aplikacji/programu?

Chodzi o konsole odzyskiwania systemu… A w tym momencie próbuję podłączyć drugi twardy dysk

Ale kombinujecie.

goldii76 , co chcesz zrobić pod konsolą odzyskiwania.

Na razie wyciągnij bateryjkę na pół godziny. Potem włącz komputer, wejdź do biosu i załaduj ustawienia optymalne. Zaglądając do środka komputera przyjrzyj się kondensatorom. Takie efekty http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg są niepożądane.

Włącz se płytę instalacyjną windowsa i daj napraw.

Pewnie ci się pojawia ten bluescreen z jakiegoś powodu niezgodności progrmu z czymś innym.

Po naprawie powinno wejść i wtedy odinstaluj program.

Sprawdź se co to za bluescreen później, żeby potwierdzić czy to od tego.

W panelu i nażędziach admin. tam wybierz system i znajdź wpisy gdzie w kolumnie źródło pisze save dump. Przeczytaj kod błędu i napisz to ci ktoś rozkmini co to za błąd i czy się zgadza.

Poza tym nie wierzę że nie możesz wejść w tryb awaryjny.

Czy nie ma opcji takiej by wejść? Czy dzieje się tak jak w normalnym trybie i się restartuje?

pierwsze r - wpisz chkdsk /r lub f - oczywiscie z winem - chyba ze masz viste odpal z reset f8 co tam u ciebie dalej i pisze napraw klik i masz jak na dłoni - najlepiej klik odzysk i wruc do czegos z pszed.

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 23:41 został dopisany post przez lonhorn1

oczywiście nie wszystko da sie naprawic - jest dużo smieci wrzucanych do ściągania winy - stery itd. modyfikowane przez nich.zatrzymaj się na jednym sprawdz - wrazie ściągnij i zamień i tak póżniej pędziesz wiedzjał o co w tym wszystkim chodzi.siedze w tym wszystkim troche i wiem co mówje.

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 23:42 został dopisany post przez lonhorn1

ortografia nie jest moją silną stroną

Witam … Dziękuję za zainteresowanie moim problemem i za pomoc w rozwiązaniu . Mój system odzyskał sprawność :smiley:

Podłączyłem drugi twardy dysk , usunąłem podejrzane pliki zrobiłem skanowanie całego systemu za pomocą Kaspersky Anty-Virus (nie wykrył żadnego wirusa) następnie uruchomiłem naprawę systemu i się udało … Po wszystkim zrobiłem skanowanie RegSupreme naprawiłem błędne wpisy w rejestrze … I wszystko jest ok dodam tylko ze robiłem to wszystko po raz pierwszy ( nie ma to jak największe źródło informacji i pomocy jakim jest internet)Dziękuję i pozdrawiam …

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.