Blue Soleil nie wykrywa Bluetooth

Witam kupiłem sobie bluetooth do niego były dołączone sterowniki firmy Widcomm, po ich instalacji i po 2 resetach bluetooth nie działa, zaczyna działać dopiero po kolejnej instalacji, postanowiłem więc zainstalować sobie najnowszą wersję Blue Soleil w wersji z VoIP tylko że ta aplikacja nie wykrywa podłączonego przez USB Bluetooth na dole pojawia się napis podłącz urządzenie a IP to 0.0.0.0, bluetooth a w systemowym trayu cały czas jest szara ikonka, próbowałem jednoczesnej instalacji Bluesoleil i Widcomm ale to niczego nie zmienia.

Mam jeszcze jedno pytanko czy możliwe jest użycie jeszcze jakiejś innej aplikacji z wbudowanymi sterownikami bluetooth? Chodzi o to aby zapewnić bezprzewodową łączność między dwoma telefonami Samsung Z370 a komputerem.

P.S używam jeszcze programu Samsung PC Studio 3.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie które rozwiążą moje problemy z bezprzewodową łącznością

sprawdz co w ogóle pokazuje menadżer urządzeń, czy nie ma konfliktu sprzętowego itp., start > uruchom > devmgmt.msc

Pobrałem najnowszy soft ze strony Wiadcomm, zainstalowałem i wyskakuje okienko z informacją na temat licencji, i podłączenia, bluetooth jest prawidłowo podłączone zatem problem stoi po stronie licencji a dokładniej mówiąc po stronie pirackiego adresu MAC, adapter kupiłem w media markt.

Temat można juz zakończyć