Blueconnect spadek prędkości

Mam Blueconnect HUAWEI modem.Wczoraj chodził dobrze.A dzisiaj pobiera max 6KB/s mam 5 kresek zasięhu i EDGE.Powinno być około 20KB/s.Limitu jescze nie wyczerpałem bo niedawno sie odnowił.Może wiecie o co chodzi. :frowning:

Tak to jest z mobilnym internetem - raz chodzi jak burza, a w drugi dzień nie da się go normalnie używać.

Z mojego doświadczenia powiem Ci, że miałem iPlusa - i chciałem wysłać znajomemu e-mail z załącznikiem 86MB i nie było to wykonalne. Po 3 godzinach męczenia zwątpiłem i wybrałem się z laptopem do lokalnej galerii handlowej gdzie jest darmowe WiFi - i tam zrobiłem to kilka minut…

Możesz próbować dzwonić do Biura Obsługi jednak wątpię, żeby przyniosło to jakiś skutek. Z tego co się orientuje w umowie nie masz minimalnej prędkości łącza jaką operator ma ci zagwarantować. Tylki jak będziesz miał 1/B na sekundę, też nie będziesz miał prawa do nikogo się zwrócić…

Jeżeli jesteś w zasięgu EDGE nie spodziewaj się cudów. 1,5 roku męczyłem się z EDGE po czym przeniosłem się w inny rejon miasta (jednego ze śląskich metropolii) gdzie łapałem bez problemu już UMTS/HSDPA gdzie transfer sięgał do 400 KB/s (4 Mbit) i więcej. Zorientuj się czy to chwilowa niemoc sieci, jak daleko jesteś od zasięgu UMTS i czy antena (np. kierunkowa) przyniosłaby poprawę szybkości transferów.

Maszkara , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Złapałem UMTS/HSDPA tylko że co chwile przeskakuje raz na UMTS raz na HSDPA i mam 0% zasięgu ale jakoś chodzi. :slight_smile:

Ja pomimo bardzo dobrego zasięgu Ery, Play używam takie cudo specjalne do modemów USB (choć nie tylko):

bazausb.th.jpg

Zwłaszcza dużej burzy itp. poprawia sygnał - wystawiam blisko okna (długość kabla mi na to pozwala) i problem z gubieniem sygnału rozwiązany :slight_smile:

Przenieś modem w inne miejsce mi najlepiej działa na poddaszu przy oknie.

Zauważyłem że HSDPA jest szybsze od UMTS wiecie może jak zrobić żeby ciągle było HSDPA,bo co chwile przeskakuje na UMTS i NA HSDPA. :shock:

To dobrze zauważyłeś :slight_smile: bo tak jest w rzeczywistości: GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA

Kup sobie modem Sierry Wireless - ceny ponad 600 zł - tam (w zasięgu HSDPA) nie będzie przełączał w stanie spoczynku na UMTS :slight_smile: mam USB 307 i doskonale działa.

W modemach Huawei niestety tak już jest - nie wiem jak w innych (Option, ZTE)

EDIT: W ustawieniach modemu - o ile pamiętam można na sztywno ustawić, by korzystał np. z UMTS ewentualnie przy użyciu odpowiednich komend.

W opcjach można jedynie ustawić żeby używał UMTS i HSDPA .Tzn że nie można ustawić tylko HSDPA :evil: .Ale dzięki wielkie wam wszystkim za pomoc :smiley: