BlueScreen, 0x000000D3

Witam! Mam otóż to taki problem: gdy włączam grę(i tylko wtedy)Lineage 2 na 90% włączeń wywala mi system do BlueScreenu z błędem 0x000000D3 Czy mogę się dowiedzieć jak temu zaradzić? Nie mogę zbytnio zresetować biosu lub go przeinstalować(przywrócenie domyślnych ustawień nie pomaga), a nawet nie wiem czy to na pewno coś z biosem, ponieważ przy błędzie jest tez wzmianka o win32k.sys. Proszę o pomoc, dziękuje!

Immons , viewtopic.php?f=5&t=210226 odnośnie nazywania tematów i polskiej pisowni. Popraw tytuł na konkretny i błędy, inaczej wyciągnę konsekwencje.

0xD3: DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED, normalnie powiedziałbym, abyś zaktualizował sterowniki, ale jeżeli to tylko w jednej grze, to spróbuj do niej poszukać aktualizacji.

nie kręciłeś przypadkiem przy procku

Aktualizacje są na bieżąco, gdyż jest to gra mmorpg.

@edit:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Czyść pagefile przy wyłączaniu

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]

"ClearPageFileAtShutdown"=dword:00000001

Zacytowałeś mi, iż sterowniki mają być “nonpaged”, a wiec dodałem do rejestru takie coś(było już, ale usunąłem i dodałem).

Nie kręciłem.

Jakieś inne rady?

PS. Panie moderatorze, czy muszę używać znaków diakrytycznych? Ponieważ oprócz braku owych znaków, nie doszukałem się innych błędów w moim poście.

no może być to wina sterów jeśli masz je teraz to odinstaluj i przeczyść jakimś programem do czyszczenia rejestru CCleaner i zainstaluj ponownie

To na pewno jest sterownik, tylko pytanie jaki? Spróbuj go zlokalizować w Podglądzie zdarzeń.

Witam.

Mam dosłownie ten sam problem z win32k.sys ten sam kod błędu i przy tej samej grze, tylko że mnie sie to potrafi zdażyc tez przy uruchomieniu filmu czy nawet samego gadu gadu :frowning:

help

…ale nic nie podkręcałeś?