Bluescreen, błędy gry

Witam,

mam kompa o konfigu

System operacyjny	Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego	Dodatek Service Pack 2

DirectX	4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)


Typ procesora	DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)

Nazwa płyty głównej	Gigabyte GA-G31M-ES2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej	Intel Bearlake G31

Pamięć fizyczna	3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)


Karta wideo	NVIDIA GeForce 9800 GT (512 MB)

Monitor	Dell D1025HE [17" CRT] (660529A2D8A8)


Karta dźwiękowa	Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]


Dysk fizyczny	SAMSUNG HD501LJ (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych	Optiarc DVD RW AD-7200S (DVD+R9:8x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, 

Zasilacz 450W Chieftec

Wszystko powinno być tip top, a podczas gry m.in. w Assassin’s Creed wyskakuje error ;|

typu Error1

bądź taki (bluescreen)

po BS

nie wiem czym jest to spowodowane, pomoże ktoś ?

pzdr

arusiek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

"po czym wskazujemy plik DMP, który chcemy otworzyć. " a jak ja mam go znaleźć ?

pzdr

Szukaj go w C:\Windows\minidump

Link z Wklej

proszę

Problem powoduje portcls.sys jest to wbudowany sterownik dźwięku. Przeinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej oraz płyty głównej.

zwykle to jest problem sterownika od dźwięku, zainstaluj najnowsze sterowniki od dźwięku, poprzednie skasuj porządnie z użyciem drivercleanera, można też przeinstalować chipset, i wgrać najnowszego directa x.

Deinstalacja sterowników i kodeków

viewtopic.php?t=76390

Aha, po wykonaniu reinstalacji sterowników koniecznie wykonaj => Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

A więc, DirectX 9.0c instalowałem poprawnie, stery od dźwięku odinstalowałem,

odinstrhda.th.jpg ale jak wszedłem do programu drivercleaner to nie znalazłem nic typu HD Realtek, albo Realtek HD Audio, tylko Realtek 97, a tego nie było na moim kompie, więc nic nie zrobiłem związanego z tym programem, natomiast zainstalowałem jeszcze raz sterki z płyty, lecz nic to nie dało wyskoczył BS o końcówce 7E czyli jakiś kiepski sterownik, właśnie ściągam z internetu najnowsze sterowniki Realtek HD Audio Driver R2.16 i spróbuje je zainstalować, tylko jak mam użyć drivecleanera skoro nie widzi mi wcześniejszych sterowników od dźwięku ?

Jak zaznaczysz 97 to powinien skasować stery, program widocznie nie był zmieniany, mi np alkochol 120 pokazuje że mam 2x Pentium 3 2,5Ghz w tech 0,25nm, lub użyj DC Pro

http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/10142.html

dccl.th.jpg

mimo wszystko niczego innego nie znalazło, tak jakby wszystko się odinstalowało, tzn. że mogę instalować nowo ściągnięty sterki Realtek HD Audio Driver R2.16 ? ;

Przy takim okienku czyściłeś, na początek trzeba by kliknąć na ADD >> żeby zaznaczyć co czyścisz, potem start.

dcprooo.th.jpg

proszę zrobiłem jak napisałeś i taki sam rezultat ;

więc już mogę zainstalować tamte ściągnięte stery ? czy jakimś innym programem jeszcze przeskanować ?

Instaluj sterownik, widocznie wszystko zostało skasowane.

Przeinstalowałem sterowniki od karty dźwiękowej, ale to chyba nie to, bo wyskoczył bspr.th.jpg bluescreen, od razu dam link do tego błędu z DMP czyżby to chodziło o inne sterowniki ?

Zmieniaj inne sterowniki i zaktualizuj bios bo też może powodować problem, może też jest to problem z SP do Windowsa, wgraj najnowszy z tego co widzę masz SP2, tyle że instalację SP3 najlepiej zintegrować z płytą np programem nLite, lub wgrać zaraz po instalacji Windowsa.

Wszystkie sterowniki mam z płyt, które były dołączone do sprzętu, a SP2 myślę, że nie powinno być problemu, ale sprawdzę po tym jak zrobię aktualizację BIOSu, czy może najpierw zmienić SP ? Typ BIOS’u Award Modular (08/20/08) to chyba tak się nazywa bios ? poszukam aktualizacji, ale nie wiem czy znajdę i jak się wogóle aktualizuje ten bios ? ma to jakąś różnice jaką mam płytę główną ? (w moim przypadku Gigabyte GA-G31M-ES2L)

Sciągnij ze strony Intela najnowsze do chipsetu z grafą on nvidii

bios ściągasz od gigabyte, test też opcja że program sam sobie ściągnie bios

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … uctID=2889

aktualizujesz prog @bios

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/New … a_bios.htm

przeinstalowałem sterki od karty graficznej i wyskoczył taki błąd

assnew.th.jpg

jakoś ten błąd nic mi nie mówi ;/

Realistyczne pytanie, czy te błędy mogą być spowodowane wadliwą kartą graficzną ?