Bluescreen, błędy gry

(Arusiek 25) #1

Witam,

mam kompa o konfigu

System operacyjny	Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego	Dodatek Service Pack 2

DirectX	4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Typ procesora	DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)

Nazwa płyty głównej	Gigabyte GA-G31M-ES2L (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej	Intel Bearlake G31

Pamięć fizyczna	3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Karta wideo	NVIDIA GeForce 9800 GT (512 MB)

Monitor	Dell D1025HE [17" CRT] (660529A2D8A8)

Karta dźwiękowa	Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Dysk fizyczny	SAMSUNG HD501LJ (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych	Optiarc DVD RW AD-7200S (DVD+R9:8x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, 

Zasilacz 450W Chieftec

Wszystko powinno być tip top, a podczas gry m.in. w Assassin's Creed wyskakuje error ;|

typu Error1

bądź taki (bluescreen)

po BS

nie wiem czym jest to spowodowane, pomoże ktoś ?

pzdr

(Frog) #2

arusiek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Cosik Ktosik) #3

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum. Wklej go na http://wklej.org a tu daj tylko link do niego.

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

(Arusiek 25) #4

"po czym wskazujemy plik DMP, który chcemy otworzyć. " a jak ja mam go znaleźć ?

pzdr

(Cosik Ktosik) #5

Szukaj go w C:\Windows\minidump

(Arusiek 25) #6

Link z Wklej

proszę

(me@djohnsc) #7

Problem powoduje portcls.sys jest to wbudowany sterownik dźwięku. Przeinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej oraz płyty głównej.

(Michal Kolatek) #8

zwykle to jest problem sterownika od dźwięku, zainstaluj najnowsze sterowniki od dźwięku, poprzednie skasuj porządnie z użyciem drivercleanera, można też przeinstalować chipset, i wgrać najnowszego directa x.

Deinstalacja sterowników i kodeków

viewtopic.php?t=76390

(me@djohnsc) #9

Aha, po wykonaniu reinstalacji sterowników koniecznie wykonaj => Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

(Arusiek 25) #10

A więc, DirectX 9.0c instalowałem poprawnie, stery od dźwięku odinstalowałem,

odinstrhda.th.jpgale jak wszedłem do programu drivercleaner to nie znalazłem nic typu HD Realtek, albo Realtek HD Audio, tylko Realtek 97, a tego nie było na moim kompie, więc nic nie zrobiłem związanego z tym programem, natomiast zainstalowałem jeszcze raz sterki z płyty, lecz nic to nie dało wyskoczył BS o końcówce 7E czyli jakiś kiepski sterownik, właśnie ściągam z internetu najnowsze sterowniki Realtek HD Audio Driver R2.16 i spróbuje je zainstalować, tylko jak mam użyć drivecleanera skoro nie widzi mi wcześniejszych sterowników od dźwięku ?

(Michal Kolatek) #11

Jak zaznaczysz 97 to powinien skasować stery, program widocznie nie był zmieniany, mi np alkochol 120 pokazuje że mam 2x Pentium 3 2,5Ghz w tech 0,25nm, lub użyj DC Pro

http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/10142.html

(Arusiek 25) #12

dccl.th.jpg

mimo wszystko niczego innego nie znalazło, tak jakby wszystko się odinstalowało, tzn. że mogę instalować nowo ściągnięty sterki Realtek HD Audio Driver R2.16 ? ;

(Michal Kolatek) #13

Przy takim okienku czyściłeś, na początek trzeba by kliknąć na ADD >> żeby zaznaczyć co czyścisz, potem start.

(Arusiek 25) #14

dcprooo.th.jpg

proszę zrobiłem jak napisałeś i taki sam rezultat ;

więc już mogę zainstalować tamte ściągnięte stery ? czy jakimś innym programem jeszcze przeskanować ?

(Michal Kolatek) #15

Instaluj sterownik, widocznie wszystko zostało skasowane.

(Arusiek 25) #16

Przeinstalowałem sterowniki od karty dźwiękowej, ale to chyba nie to, bo wyskoczył bspr.th.jpgbluescreen, od razu dam link do tego błędu z DMP czyżby to chodziło o inne sterowniki ?

(Michal Kolatek) #17

Zmieniaj inne sterowniki i zaktualizuj bios bo też może powodować problem, może też jest to problem z SP do Windowsa, wgraj najnowszy z tego co widzę masz SP2, tyle że instalację SP3 najlepiej zintegrować z płytą np programem nLite, lub wgrać zaraz po instalacji Windowsa.

(Arusiek 25) #18

Wszystkie sterowniki mam z płyt, które były dołączone do sprzętu, a SP2 myślę, że nie powinno być problemu, ale sprawdzę po tym jak zrobię aktualizację BIOSu, czy może najpierw zmienić SP ? Typ BIOS'u Award Modular (08/20/08) to chyba tak się nazywa bios ? poszukam aktualizacji, ale nie wiem czy znajdę i jak się wogóle aktualizuje ten bios ? ma to jakąś różnice jaką mam płytę główną ? (w moim przypadku Gigabyte GA-G31M-ES2L)

(Michal Kolatek) #19

Sciągnij ze strony Intela najnowsze do chipsetu z grafą on nvidii

bios ściągasz od gigabyte, test też opcja że program sam sobie ściągnie bios

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth ... uctID=2889

aktualizujesz prog @bios

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/New ... a_bios.htm

(Arusiek 25) #20

przeinstalowałem sterki od karty graficznej i wyskoczył taki błąd

assnew.th.jpg

jakoś ten błąd nic mi nie mówi ;/

Realistyczne pytanie, czy te błędy mogą być spowodowane wadliwą kartą graficzną ?