Bluescreen, chkdsk i błędy plików dll

Witam,

Standardowo korzystałem z komputera (przeglądarka internetowa) gdy nagle kursor myszy oraz wszystko co było wyświetlane na ekranie zaczęło skakać. Obraz i kursor zaczął klatkować. Maksymalnie 5 klatek na sekundę. Trwało to około 5 sekund. Następnie pojawił się bluscreen. Kodu niestety nie spisałem. Przy ponownym uruchomieniu automatycznie włączył się chkdsk, niestety nie było mnie przy komputerze i nie widziałem dokładnie co robi. Wiem tylko ze pracował z poszczególnymi sektorami i plikami, możliwe że coś przenosił i przywracał.

System uruchomił się normalnie. Problem w tym ze duża część aplikacji nie działa. Gdy próbuje uruchomić niektóre z nich pojawiają się błędy dotyczące rożnych plików DLL takie jak ten poniżej:

k3BRF.jpg

W niektórych przypadkach pomaga umieszczenie konkretnego pliku dll w katalogu z plikiem exe. Gdy błąd dotyczy pliku dll, który pierwotnie znajdował się w katalogu z plikiem programu, wystarczy ściągnąć ten dll jeszcze raz i go nadpisać. Wtedy problem znika i aplikacja uruchamia się. Próbowałem nadpisać pliki dll o których mowa w błędach do katalogu Windowsa system32 ale nic to nie dało.

Mój antyvirus to avast. Skanowałem dyski Dr Webem, nic nie znalazł. Testowałem dysk (hd502hj, samsung 500gb) bootowalnym programem Seagate i nie wykrył błędów. Próbowałem tez HD Tune, nie znalazł błędów. Narzędzie do dysków ze speedfana pokazuje 100% sprawność.

Próbowałem ponownej instalacji Windows 7 na aktualny system, bez formatowania dysku ale nie pomogło.

W skrócie. System działa lecz doza cześć aplikacji nie. Niektórych aplikacji nie mogę nawet zainstalować bo pojawiają się kolejne błędy z plikami dll.

Wygląda na to ze chkdsk zmienił cześć plików dll. Nie mam pojęcia czemu i co jest tego przyczyna. Nie mam pomysłu jak się zabrać do naprawy.

Wszelka pomoc będzie bardzo przydatna!

visilis85 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Rozbierz komputer, rzuć okiem czy na płycie głównej nie ma popuchniętych kondensatorów.