Bluescreen - IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Witam,

pojawił mi się ostatnio bluescreen. Od niedawna mam na swoim sprzęcie Windows 7.

Sprawdziłem tego bluscreena programem BlueScreenView. Oto część z ekranu:

Podobno jest to często związane z RAMem, ale niekoniecznie. Chciałbym się dowiedzieć, co powinienem zrobić w takiej sytuacji. Czy może być to wina wyłącznie jakiś złych sterowników z danego sprzętu, starego BIOSu, a może zbyt słabego sprzętu?

Proszę o pomoc.

To jest informacja o nie podpisanym sterowniku jakiegoś urządzenia które jest zainstalowane na Twoim komputerze… Zastanów się co ostatno instalowałeś … niestety 7 jest jeszcze w tracie - nazwijmy to - zmian ( system nie jest do końca dopracowany - np. nie ma servis packa…) więc takie niespodzianki mogą Cię częściej spotykać… :x

Dodane 09.02.2010 (Wt) 10:15

Stop 0x0000000A lub IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Proces lub sterownik trybu jądra próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci bez

autoryzacji. Ten błąd Stop zazwyczaj powodowany jest przez uszkodzone lub niekompatybilne urządzenie albo oprogramowanie. Nazwa będącego sprawcą sterownika urządzenia często ukazuje się w komunikacie o błędzie Stop i może dostarczyć ważnych wskazówek do rozwiązania problemu.

* Rozwiązanie: Jeżeli komunikat wskazuje na konkretne urządzenie lub kategorię urządzeń, spróbuj usunąć lub wymienić urządzenia z tej kategorii. Jeżeli ten komunikat błędu Stop pojawi się podczas instalacji lub procedury aktualizacji systemu, możesz podejrzewać niekompatybilny sterownik, usługę systemową, skaner wirusów, program do wypalanie płyt CD lub program do tworzenia kopii zapasowych. Jeśli błąd pojawia się np. po dodaniu nowej karty rozszerzeń, należy usunąć kartę i sprawdzić czy BSOD nadal się pojawia. Rozwiązaniem może być także instalacja najnowszych sterowników kompatybilnych z Twoim systemem

być może plik halmacpi.dll został uszkodzony np przez wirusa lub coś podobnego.

uruchom windows7 w trybie awaryjnym i wrzuć ten plik moj. może to coś pomoże

http://www.przeslij.net/download.php?file=halmacpi.dll

Wspominałem o jednym BSODzie, którego miałem

09 lutego - halmacpi.dll / PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Od tego czasu miałem 4 kolejne, w tym 2 dzisiaj rano:

11 luty - USBPORT.SYS / BUGCODE_USB_DRIVER

12 luty - win32k.sys / KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

13 luty - Ntfs.sys / DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL

13 luty - halmacpi.dll / PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

11 i 12 lutego stało się to podczas braku używania komputera. Był po prostu włączony.

13 lutego za pierwszym razem, nie wiele po uruchomieniu Windowsa, po włączeniu AQQ, nie wiem czy to ma jednak jakikolwiek związek, ponieważ

po ponownym uruchomieniu, i przeglądaniu stron przez Firefox pojawiło się kolejny

Martwi mnie w sumie ta rozrzutność w podawaniu błędów.

Nie jest to szkodliwe oprogramowanie. Sprawdzałem sterowniki, wszelkie urządzenia działają prawidłowo ;/

Jeśli chodzi o sprzęt, jedyną rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest fakt, że być może procesor może nie mieć już pasty termoprzewodzącej. Ale wiązałoby się to by sę ew. tylko z przegrzaniem, a nie ma mowy, aby się to stało po kilku minutach od włączenia po nie działaniu w nocy.

Proszę o pomoc.