BlueScreen - karta graficzna

Witam, mam problem z kartą graficzną.
Gdy odpalam cokolwiek na karcie graf wyskakuje mi Blue Screen z kodem 0x00000116 lub komunikat, ze sterownik Windows Kernel Mode przestał działać, ale odzyskał sprawność. (dałem załącznik)
Narazie wyłączyłem kartę, bo nie moge nawet pograc, wiec korzystam z intelhd. Karta raz działa, a raz nie. Codziennie instalowałem sterowniki na nowo i czasami działała do pewnego momentu. Jest mi ktoś w stanie pomóc? Będę wdzięczny

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2485588.html
To jest komp czy laptop? Bo jak laptop to problem z wyjęciem grafiki…

laptop Samsung NP550P5C-T01PL 15,6", Core i7 2,3GHz, 8GB RAM, 1000GB HDD (550P5C-T01PL). Bardzo fajnie i wydajnie smigal, a teraz bez karty jest troche slabo

A sprzątałeś go kiedyś? Może czas zajrzeć czy jakiś kotek pod obudową nie siedzi? :slight_smile:

Pod koniec tamtego roku był sprzątany. I mam jeszcze jedno pytanie. Jak mocno mogę podkręcić kartę intel hd? Chce podkrecic tak zeby sie nie przegrzewal podczas grania.

Ja bym wcale nie ruszał bo i tak ten szit jest niegrywalny.

zainstaluj starsze sterowniki przedtem skasuj driver sweperem aktualne też tak miałem zainstalowałem starsze i potem nowsze i działało do czasu gdy nie zmieniłem termopadów karta graficzna pod obciążeniem dostaje szału i pc sie restartuje muszę ją dać do serwisu na wymiane termopadów bo jakieś szity kupiłem.Karta podkrecana jesli nie to jak sterowniki dalej wywala polecam zrobic flashowanie biosu gpu i zobaczyć czy podziała jeśli nie to wina w systemie lub zimne luty na pcb

Troche FPS’ow w fortnite mi to dalo

jak chcesz moge ci to naprawic zdalnie przez team vivier

Nie, poradze sobie :wink: Ja jej nie podkrecalem tylko zmniejszalem MHz o -100, -80

To powie ktos jak duzo moge ja jeszcze podkrecic? Karta IntelHD 4000Obraz

Nie polecamy tutaj załatwiania spraw przez TV. To usługa, która daje nieograniczony dostęp do komputera obcym osobom. Jest to bardzo ryzykowne dla użytkownika i nie możemy takich propozycji zostawić bez odpowiedzi.

Użytkownikom zalecamy nie przyjmować tego typu ofert pomocy.

Doczekam się w końcu jakiejś pomocy?

Poszukaj w dokumentacji na stronie intela jaka jest temperatura topienia procka, jakie napięcia akceptuje.
NIKT NIE KRĘCI integry Intela w LAPTOPIE, bo w przypływie szału masz 105% gównianej grafiki :slight_smile: Sam rozumiesz: szansa na ubicie płyty głównej itp. Gdybyś chciał kręcić desktopowe AMD, to jeszcze sens jest, a tu wsadzasz palce do kontaktu i pytasz: ile jeszcze nim mnie kopnie :)? Nie wiem.

Dobra, to nie podkrecam. A co z moja karta graficzna? Wie ktos co jest na rzeczy?

Co robisz jak odinstalowujesz stare sterowniki?

Jeżeli odinstalowanie sterowników nie pomaga,to przełącz do innego komputera / do kolegi/sąsiada. Jak wywali znowu kłopoty, to zacznie wyglądać na jej zgon.

mam laptopa, a nie PC

calkowicie usuwam stare i robie czysta instalacje

A zrób tak, że po odinstalowaniu przeniesiesz też folder ze sterownikami gdzieś indziej, jak mam tylko Radeona to ja przykładowo przenosiłem (wycinałem) wszystkie foldery z C:\AMD\ w inne miejsce, z NVIDIA masz pewnie podobnie. Wtedy dopiero zainstaluj od nowa sterowniki, żeby nie było starych pozostałości.