BlueScreen - Kernel_Data_Inapge_Error

No więc tak; Robię coś robię i nagle zwiecha totalna - 0 rekacji na nic. Jakby kartke nakleic na monitor, nie reaguje na mysz, żadnych dźwięków - trup. I nagle - bum - i bluescreen z napisem UP. Coś czuje że to z niewydolnosci RAMu, albo CPU. Teraz wyskoczylo jak sciagalem, skanoawlem kasperskym mialem z boku taki pasek z zegarekim itd i wlaczalem firefoxa. Aha, i wtedy pisze - zrzucanie pamieci fizycznej na dysk…i leci 1,2,3 - ale robie reset bo mam 2GB ramu…

Witaj !!

Na początek podaj konfigurację kompa.

Nie ukrywam, że obstawiam na błąd kości RAM. Posłużymy się programem Memtest86 3.4. Jest to program bootujący się z dyskietki lub z płyty CD. Dla Ciebie zostawiam wybór, którym się posłużysz. Wersję dla FDD znajdziesz TUTAJ, wypakujesz, odpalisz i program wykona dyskietkę startową. Wersję ISO do wypalenia na płycie CD znajdziesz TUTAJ. Po odpaleniu programu pozwól na przetestowanie pamięci przynajmniej 2, 3 razy. Jeśli otrzymasz w okienku na dole ekranu jakieś wyniki, to oznacza, że pamięć RAM jest uszkodzona.

Czekam na wyniki !!

Powodzenia !!

Dimatheus

2 GB ramu w dualu po 1 gb. Firma Goodram PC6100 ( jakos tak ) Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual 4000+ Płyta Gigabyte GA-M52S-S3P v1… Oto moje wyniki… Heh, wlasnie cos sie wszystko wolaniej wlaczalo…ALE ! Odpialem teraz jedna kosc i jakby szybciej…ale to chyba zludzenie…I powiedz mi wszytko z tych wynikow ? Jedna kosc walnieta czy 2 ? Duz czy malo ? “sama” sie zepsula czy to moze byc moja wina ( Gwarancja )

dsc00354pk5.th.jpg

Aha, i czy to bedzie obciazalo cale kosci i o ile ? Np jak mam te 2 GB to ile bede “mial” z tymi bledami ( tyczy się to gier )

CobraStyl !!

Uzyskane przez Ciebie wyniki są bynajmniej trochę dziwne, bo wskazują na to, że błędów jest naprawdę dużo… Dlatego postaramy się przetestować kompa jeszcze jednym narzędziem. To nieco mniej znane narzędzie, ale ma kilka plusów w stosunku do MemTest’u. Jest to Windows Memory Diagnostic i znajdziesz go na oficjalnej stronie Microsoftu. Ściągnij pliczek odpal i zadecyduj, czy ma utworzyć obraz *.iso do wypalenia na CD, czy utworzyć dyskietkę startową. Po wykonaniu programu wyłącz kompa i wyjmij jedną z kości - będziemy je testować oddzielnie, by sprawdzić, która z nich ma błędy - wyniki z programu MemTest+ tego niestety nie wskazują.

Tak więc w slocie mamy tylko jedną kość pamięci RAM, odpalamy program i pojawia się okno…

Windows Memory Diagnostic

Później czas na kilka ustawień widocznych na kolejnym screen’ie…

Windows Memory Diagnostic - Ustawienia

:arrow: Po włączeniu programu wciskasz na klawiaturze literę T - dzięki temu program przeskanuje pamięć wszystkimi dostępnymi metodami. Przez to liczba testów będzie równa 11 - widać to w jasnoniebieskim oknie,

:arrow: pozwól komputerowi wykonać 2, 3 przebiegi testów. Liczbę, którą już wykonał zobaczysz w oknie zaznaczonym na czerwono,

:arrow: ostatnia sprawa to wyniki - będą w żółtym oknie. Jeśli będziesz miał możliwość wklej wyniki w postaci screen’a. Jeśli będzie ich dużo, to sprawdź tylko, czy odwołują się do tych samych komórek pamięci (Cache Address).

Później proces powtarzamy z użyciem drugiej kości pamięci. Najlepiej wsadź ją do tego samego slotu, w której była testowana pamięć pierwsza, by wykluczyć uszkodzenie płyty głównej…

PS. Pamięć RAM nie działa, jak dysk twardy i jego uszkodzenia - nie da się wyłączyć błędnych komórek. Konieczna będzie wymiana całej kości…

Powodzenia i czekam na wyniki

Dimatheus

Eeerhm…Przeskanowalem jedna kosc do 4 przebiegu i drugoa do 2 i nic…teraz w opcjach poustawiam wszystko na full bo chyba nei było i zostawie na noc niech leci jedna do 20…

Nie wiem, chyba się…naprawiło ? A możliwe że to błąd sterowników ( są w ogóle ) albo błąd ‘jednorazowy’ ?

Witaj !!

Czyli rozumiem, że na razie BSOD się nie pojawiały ?? Gdy mamy do czynienia ze sprzętem, to raczej rzadko sam się naprawia… A ile razy zdarzyło się, że system wyrzucił BSOD (Blue Screen Of Death) ??

Pamięć RAM nie ma sterowników - w Twoim przypadku kontroler pamięci wbudowany jest w procesor… Natomiast rzeczywiście - czasami w całkiem zdrowych komputerach może pojawić się BSOD…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

No właśnie. Czasami wyskakuje bsod ale tyłko na ułamek sekundy i nie można przeczytac…Ale wygląda inaczej niż tamten od RAMu, więc to raczej jakiś błąd systemu bo nie ma ( nie zauważyłem tak na szybko ) żadnego napisu szczególnego…

A ten od ramu to tylko raz…ale, hm, w grach jak włączam to długo dosy czarny ekran, potem gra chodzi płynnie ( nawet te z 1.5 gb ramu ) Więc nie wiem… ?

Witaj !!

A jak wygląda kondycja Twojego dysku twardego ?? Przetestuj go narzędziem HD Tune dostępnym na Vortalu. Sprawdź zarówno pod kątem błędów - zakładka Error Scan - jak i analizy S.M.A.R.T. - zakładka Health. Czy w tej drugiej są jakieś czerwone pola ?? Podaj oczywiście również producenta i model dysku twardego.

Z pozdrowieniami

Dimatheus