BlueScreen na koniec

Witam. Mam taki problem. Po włączeniu kompa jest wszystko dobrze żadnych Bluescreenów, ale kiedy mam juz zamiar wyłączyć kompa, nacisne wyłącz w menu start, pojawia sie plansza z wylogowaniem, następnie zapisywaniem ustawień, a w miejsce kiedy ma sie pojawić “trwa zamykanie komputera” mam Bluscreena o treści niezrozumiałej, tzn. nie są to litery tylko jakieś takie kreski i dziwne drzewka, takie jakby japońskie znaki :):slight_smile:

I sytuacja jest o tyle dziwna ze siostrze komputer się wyłącza normalnie, lecz ona nie robi na kompie nić więcej niż tylko włączenie GG i Opery, a ja jednak robie troche więcej instaluję programy i rózne żeczy w systemie, wiec raczej nie jest to problem sprzetowy, a może jakiś syf???

Dla pewności dam loga:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 08:47:17, on 2006-07-03

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\Programy\ewido anti-malware\ewidoctrl.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

D:\Programy\Nod32\nod32krn.exe

D:\Programy\Advanced Registry Doctor\RegManServ.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

D:\Programy\Nod32\nod32kui.exe

D:\Programy\AutoConnect\AutoConnect.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\WINDOWS\explorer.exe

D:\Programy\Konnekt\konnekt.exe

D:\Programy\Winamp\winamp.exe

D:\Programy\Opera\Opera.exe

D:\Instalki\HijackThis 1.99\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "D:\Programy\Nod32\nod32kui.exe" /WAITSERVICE

O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig] C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto

O4 - HKCU\..\Run: [AutoConnect] D:\Programy\AutoConnect\AutoConnect.exe

O4 - Startup: HideBUS.exe

O8 - Extra context menu item: &Clean Traces - D:\Programy\DAP\Privacy Package\dapcleanerie.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz stronę WEB z Free Download Manager - file://D:\Programy\Free Download Manager\dlpage.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystko z Free Download Manager - file://D:\Programy\Free Download Manager\dlall.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz z Free Download Manager - file://D:\Programy\Free Download Manager\dllink.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz zaznaczenie z Free Download Manager - file://D:\Programy\Free Download Manager\dlselected.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\Programy\Java\bin\npjpi150_05.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - D:\Programy\Java\bin\npjpi150_05.dll

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{CA3F59D4-1F19-486C-AEE1-E143CE5CE64D}: NameServer = 217.75.61.12 80.244.128.1

O23 - Service: Diskeeper - Executive Software International, Inc. - D:\Programy\Executive Software\DiskeeperLite\DKService.exe

O23 - Service: ewido security suite control - ewido networks - D:\Programy\ewido anti-malware\ewidoctrl.exe

O23 - Service: Sunbelt Kerio Personal Firewall 4 (KPF4) - Sunbelt Software - C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - D:\Programy\Nod32\nod32krn.exe

O23 - Service: Registry Management Service (RegManServ) - Unknown owner - D:\Programy\Advanced Registry Doctor\RegManServ.exe

W logu czytso :slight_smile:

Jeżeli wyskakuje “blue screen” to zrób tak: start>>>panel sterowania>>>system>>>zaawansowane>>>uruchamianie i odzyskiwanie i odznacz automatycznie uruchom ponownie. Wtedy kopm zatrzyma się na blue screenie i odczytasz błąd.

Ewentualnie jeszcze zobacz w dzienniku zdarzeń.

HeHe mam juz to zrobione. Błedu nie odczytam, ponieważ:

Jeszcze jakies pomysły ???

A w podglądzie zdarzen

Przypadkiem nie instalowales nowych sterowników do karty graficznej ostatnio ?

Nie nie instalowałem. W podgladzie zdarzeń jest wszystko OK.

To nie wiem czasem dzieje sie tak jak zepsuła sie karta graficzna , lub jakis sterownik wadliwy został zainstalowany

Komp dobrze wyłącza się jeśli czegos nie instaluje, lub nie bawię sie za bardzo z systemem, akiedy dokonam jakiejś poważniejszej ingerencji w system to kończy się to BlueScreenem :):slight_smile:

Format i ponowna instalcja Windowsa moze wniesie poprawe

Jedyna rzecz jaka przychodzi mi na mysl to jakies konfliktowe sterowniki.

Wiem ze pisales ze masz dobre ale moze jednak??

Pracujesz teraz na sterownikach ktore uzywales od zawsze??

Jesli instalowales jakies nowe to sproboj innych