Bluescreen na nowym komputerze - Windows 7

Witam, wczoraj otrzymałem nowy komputer. Postawiłem na nim system (7), i już 3 raz wywala mi ten oto ERROR:

p1040675d.jpg

Komputer: AMD Phenom II X4 955 BE, MoBo Gigabyte GA970A-D3, Gigabyte HD6850 OC, Zasilacz Chieftec GPA-500S8 500W.

System 64bit, pierwsze 2 Bluescreeny wyskoczyły podczas aktualizacji AVG free x64, finalnie antywirusa nie zaktualizowałem, bsod’ów nie mogłem uchwycic gdyz na 5 sekund wyskakiwały i następował samoczynny restart PC. Teraz podczas gry, wyskoczył BSOD widoczny na załączonym obrazku, który mogłem spokojnie uwiecznić. Mam wrażenie, że sprawcą całego zamieszania jest internet, konkretniej modem, który na 64 bitowej siódemce wariuje, tzn Huawei E1823 w menadżerze blueconnect po dłuższym pobieraniu aktualizacji do wspomnianego AVG zaczynał sciągać dane z predkościa 80 Mb/s co jest oczywiscie nie możliwe.

Proszę o pomoc… Zastanawiam się czy nie skorzystać z drugiej płyty od M$, i nie zainstalować 32 bitowego systemu, ale nie chcę za bardzo tego robić, gdyż 4 reinstal systemu w ciągu 48 godzin to lekka przesdada.

Spróbuj wykasować ręcznie plik “ewusbnet.sys” (Windows\System32\drivers). Pobierz stąd ten sam plik pod viste 64 (powinien działać na 7): http://chomikuj.pl/Piotrex44/programy/huawei_3G_3.17/Driver/Driver.00/WinVista/ewusbnet,684575919.sys i skopiuj go do “Windows\System32\drivers”

Na płytce do tego modemu nie masz sterów pod 64bit’ y?

Sprawdź jak pisał poprzednik sterowniki do modemu Huawei. Jak nic nie będzie pomagać to spróbuj zmienić program Antywirusowy lub Firewall.

Sam ostatnio przechodziłem przez coś podobnego. BSOD podczas przeglądania www w FF (odpalanych wiele zakładek na raz). Problem pojawił się od któreś wstecz wersji FF. Testowałem również inne przeglądarki ale problem się powielał. Winny okazał się stary ale za to leciutki Firewall. Zmiana Firewalla i problem ustąpił.

Dzięki za zainteresowanie :wink:

Do modemu nie była załączona żadna płytka, sterowniki lądują na dysku twardym automatycznie po podłączeniu modemu pod USB.

Spróbuję za chwilę z podmianą tego pliku, i zaktualizuję AVG.

U mnie właśnie podczas przeglądania internetu nic się nie dzieje. Albo podczas update’u AVG, albo gdy gram, przy włączonym internecie (z tym że gierka nie ciągnie nic podczas gry).

Dziś miałem jeszcze jeden niepokojący incydent z biosem. W starym komputerze to samo się działo, tyle ,że ignorowałem to sądząc, że to wina leciwego sprzętu. Mianowicie podczas uruchamiania biosu, zawieszał się on na 1. planszy gdy modem był podłączony. Dzis po raz pierwszy stało się to samo, tyle że na nowym sprzecie. Zastanawiam się czy to wina modemu czy 2m kabla usb którym ten modem “przedłużam” w stronę okna.

Edit: Tutaj wyjasnienie dlaczego używam kabla usb a nie anteny - w moim modelu wyjscie antenowe co prawda jest, ale nie aktywne…

Przedłużka USB nie powinna odgrywać większej roli ale spotkałem się już że urządzenie peryferyjne na jednej chciało działać a na innej nie. Obie były USB 2.0 i zawsze podpisane do tego samego portu USB. Tak więc dla pewności możesz sprawdzić tą kwestię, ale szczerze powątpiewam czy w tym akurat przypadku ma to jakiekolwiek znaczenie.

Raczej winnego upatrywałbym w modemie lub sofcie/sterownikach do niego. Jeśli masz możliwość przetestuj urządzenie na innym komputerze.

Usuwałeś AVG z komputera? Jeśli nie odinstaluj i zobacz czy nadal będą problemy przy graniu bo aktualizować nie będziesz miał co :slight_smile: Jeśli problem nie będzie występował zainstaluj innego Antywirusa. Wiem, że to nie do końca elegancje rozwiązanie ale przynajmniej szybkie. Dociekanie czy coś jest nie tak z AVG czy systemem zajmie zdecydowanie więcej czasu.

Chyba, że ktoś z forumowiczów wskaże inne rozwiązanie problemu.

A ma ktoś z was może sterowniki do modemu pod x64? by obyło się bez podmiany jakichkolwiek plików?

Moim zdaniem to niekompatybilność sterowników trzeba znaleźć na stronie producenta, albo zainstalować alternatywnie Visty x64 bitowe, odinstalować avasta i popróbować coś pościągać czy problem się nie powtarza, jeśli tak reklamacja urządzenia, gdyż może być ono wadliwe

sprawdź tu http://www.slow7.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=94%3Auruchamianie-systemu-windows-czyli-co-zrobi-gdy-mamy-problem-z-uruchomieniem&catid=39%3Ainstalacja-i-konfiguracja-w7&Itemid=30&showall=1

tam po prawej masz odnośniki do stron KB z microsoftu

Na stronie producenta nie znalazłem nic pożytecznego, ale za to ominąłem to pobierając oprogramowanie do modemu ze strony Play’a - narazie pomogło. AVG się aktualizuje, BSOD’a nie ma :slight_smile: Dziekuje za pomoc.

Kabel jednak też nie był bez winy :wink: Zmieniłem go na inny, i teraz BIOS startuje normalnie z podłączonym modemem.

Niestety, ale dalej mam problem. Aplikacja BC pokazuje, że Internet jest połączony,widać, że coś tam wysyła, ale odbierać nic nie chce. Dzieje się to w momencie gdy nic nie pobieram z internetu, nic sie nie ładuje…Tak jakby modem się zawieszał, bo dioda się ciągle świeci. W tym momencie też aplikacja bc się zawiesza i internetu rozłączyć nie mogę. Dopiero wyciągnięcie modemu pomaga. Screen chyba lepiej to opisze.

beztytuugrkk.jpg

Z tego co widać na screenie to po prostu nie masz zasięgu, spróbuj komputer przenieść w inne miejsce i sprawdź zasięg sieci. Stąd może wynikać problem pobierania i wysyłania danych. Powinno pomóc.