Bluescreen + nic nie dziala + maybe CTFMON

Witam!

Podczas wlaczania komputera, kiedy konczy sie ladowanie windowsa, pc sie restartuje, gdy wylaczam automatyczne wylaczanie w okienku wyboru systemu, na sekunde wyskakuje bluescreen(po zaladowaniu sie win) i znowu reset, nic nie dziala, nawet tryb awaryjny z wierszem polecen, na obozie informatycznym szalal wirus CTFMON wiec moze to jakas wskazowka, mojemu koledze od ktorego prawdopodobnie mam wirusa, pomoglo wyjecie karty sieciowej (ja mam wbudowana -_-). z HiJacka nic nie wysle, poniewaz nie moge :stuck_out_tongue: Oto co mam do dyspozycji : Knoppix LiveCD ( z ktorego pisze wlasnie), Plytka instalacyjna Windows, Sterowniki do wszystkiego,…klawiatura, myszka :stuck_out_tongue: aha, nie wchodzi w rachube format, dawno bym to zrobil ale mam bardzo wazne pliki…potrzebuje pomocy, szybko musze sie przygotowywac do finalu olimpiady informatycznej :wink:

@EDIT

zapomniaalbym, oto co pokazuje bluscreen, blabla…STOP : 0x00000024 (0x00190203, 0x86679828, 0xc0000102, 0x00000000)

hej, da sie cos z tym zrobic? strasznie mi zalezy … ;(

To może na początek wyłącz ją w biosie. Efekt będzie taki, jakbyś ją fizycznie wyjął.

naprawa wg Microsoft dla XP, może coś pomoże:

-uruchom komputer z instalki WIndows;

-uruchom konsolę odzyskiwania (naciśnij R)

  • uruchom wiersz poleceń i wpisz chkdsk C: /f

Opis naprawy błędu 0x00000024:

http://support.microsoft.com/kb/228888/pl

Z opisu wynika, że przyczyną jest właśnie wirus lub nadgorliwy antywirus.

hmm… skoro piszesz z Knoppixa to podmontuj sobie partycje windy i sprawdź choćby clamav zawsze to będziesz wiedział co Ci siedzi na dysku.

dzieki wszystkim, od razu ktos odpowiedzial :slight_smile:

@zielonylinux

jak to dokładnie zrobić? nie znam się na komendach linuxowskich. dopiero potem zamierzam się go uczyć, teraz stweirdziłem ! “Windows sux” =D>

jeszcze jedno ważne pytanie, czy zna ktoś sposób aby z knoppixa (LiveCD), uzyskać dostęp (mozliwosc zamieniania oraz usuwania) plikow z dysku? mam cholernego pecha, ze akurat tych waznych plikow na ktorych mi zalezy “nie ma” w katalogu w ktorym zawsze byly :x