Bluescreen po 15 sek od uruchomienia XP

Witam,

Czasem tak bywa że człowiek przychodzi z pracy i chce sobie poczytać wiadomości w internecie a tu nagle komputer odmawia posłuszeństwa. Najdziwniejsze jest to że poprzedniego dnia komputer działał najnormalniej w świecie.

Poprzedniego dnia także nie było instalowane nic na komputerze co by wpłynęło na prace systemu.

Zwiech następuje po 15-30 sekundach od zalogowania do systemu XP z SP3. Niedotykanie czegokolwiek nie pomaga :wink:

Od ok 3 lat nie było żadnego problemu. Znam się na komputerze na tyle żeby sobie poradzić z najczęściej pojawiającymi się problemami ale tutaj nic mi nie przychodzi do głowy. Przez ten okres czasu nie posiadałem żadnego wirusa. Nie odwiedzam podejrzanych stron, z komputera korzystam tylko ja. Jest Avast, Adaware, HiJackThis. W logach nie widzę nic co by wydawało by się podejrzane. Na komputerze mam dwa systemy które pracują razem przez ten okres. XPSP3 i Vista x64 Ultimate. na Viscie jest wszystko ok. Czyli ewidentna wina ikspeka. Lub jakiegoś programu w nim zainstalowanego - ale nie rozumiem że to tak z siebie nagle wyskoczyło.

Przychodzi komuś coś na myśl co by było powodem tych bluescreenów? Nie chce robić formatu bo nie mam na to czasu.

Podaj kod błędu z blue screena, bez tego trudno rozważać Twój problem.

Jak wyżej - podaj kod błędu bluescreena.

PPM na Mój Komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie (Ustawienia) -> Awaria systemu -> odznacz ‘Automatycznie uruchom ponownie’ (dostaniesz czas na spisanie kodu błędu).

Następnie wykonaj następujace kroki: KLIK

Niestety nie zdążam niczego zrobić. 15 sekund i bluescreen.

Niebieskie tło także szybko przemija ale zdążyłem zrobić zdjęcie:

38a89f088272087em.jpg

Poza tym w trybie normalnym klikanie PPM na Mój Koputer nie przynosi rezultatów.

PS: zmieniłem tytuł topicku, milo byc sekundy a nie minuty.

Dodane 16.09.2009 (Śr) 21:54

W trybie awaryjnym po zalogowaniu się na konto administratora, przy próbie zainstalowania Debugging Tools for Windows wyskakuje monit : “Administrator skonfigurował założenia systemowe, aby zapobiegały tej instalacji”

Dodane 16.09.2009 (Śr) 22:18

Ok, udało się, uruchomiłem system z ostatnimi ustawieniami. Udało mi sie zainstalować DTfW i ponizej wklejam log.

Z tego co przypuszczam to ma coś zwiazek z procesorem, tak?

* *

* Bugcheck Analysis *

* *

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000008E, {c0000005, 8063741b, ba2c7988, 0}

Probably caused by : ntkrpamp.exe ( nt!HvpGetCellMapped+5f )

Followup: MachineOwner

---------

Czy system również wyłącza się po krótkim czasie pracując w trybie awaryjnym?

Spróbuj przeskanować pamięć RAM programem Memtest

Musisz pobrać plik, rozpakować i nagrać plik ISO na płytę programem Imgburn. Następnie uruchomić komputer bootując z płyty.

Probably caused by : ntkrpamp.exe - prawdopodobnie problemem jest zdu*piona pamięć RAM (przejedź Memtestem jak poprosił kolega), ewentualnie niekompatybilne oprogramowanie (również antywirusowe, jakiś sterownik).

Nie w trybie awaryjnym jest wszystko ok.

Wrócę do domu z pracy to przeskanuje tym programikiem.

Bardziej wygląda na robotę jakiegoś wirusa, przeczytaj to i sprawdź czy nie masz tego w systemie (na stronie znajduje się info jak to zrobić).