Bluescreen po instalacji sterowników karty graf

(Maniuutek) #1

Witam! Mam pewien problem.. Gdy próbuję zainstalować aktualne sterowniki ze strony producenta na kartę Radeona HD5770 1GB to pod koniec instalacji robi się czarny ekran, po którym wyświetla się bluescreen i następuje restart komputera. Jak komputer już się włączy, wyskakuje mi, że sterownik nie jest podpisany cyfrowo i że jakiś plik w oprogramowaniu mógł być uszkodzony. Sterownik jest zainstalowany, ale nie działa... czyli tak, jakby go nie było. Może Wy mi jakoś pomożecie.

A to pełny config komputera:

Procesor: AMD Phenom II X4 840 3,20 GHz

Pamięć: 4GB RAM DDR3

Grafika: ATI Radeon HD5770 1GB GDDR5

Zasilacz: Logic 500W

Reszta chyba mało istotna..

(kamil_w) #2

A tu się mylisz. Jaką masz płytę główną? Kilkakrotnie miałem do czynienia z płytami głównymi, które teoretycznie powinny obsługiwać np 4GB pamięci RAM, ale po podłączeniu karty graficznej i/lub dźwiękowej występowały takie objawy jak u Ciebie. Przykład? Płyta główna Abit IB9. W teori powinna obsługiwać do 8GB pamięci RAM, ale obsługuje do 4GB i to łącznie (czyli RAM + pamięć z kart zewnętrznych). W efekcie w tym przypadku musiałem wyjąć jedną kość pamięci (wcześniej było 2*2GB) i zostawić jedną kość 2GB RAM, żeby komputer działał z kartą graficzną z 1GB pamięci GDDR3 i 128MB pamięci RAM z karty dźwiękowej.

(Maniuutek) #3

... jak mogłem zapomnieć o płycie głównej? Wybacz, mój błąd. Płyta to: ASUS M4N68T-M-LE-V2. Zapomniałem też dodać, że grafika działa na sterownikach dołączonych do karty.

-- Dodane 11.06.2011 (So) 14:04 --

I zapomniałem też dodać, że system operacyjny to: Windows 7 Home Premium 64bit.

(kamil_w) #4

A ta karta graficzna jest nowa? Czy może już jej używałeś? Jeśli nie jest nowa, to były z nią kiedyś jakieś problemy? Może zmieniałeś coś w komputerze - jakies nowe podzespoły?

(Maniuutek) #5

Tak, nowa. Komputer kupiony był ok. 4 dni temu. Chciałem kupić w miarę tani komputer - nie za dobry, nie za słaby.

(kamil_w) #6

Aaaa. Czyli wszystko jest nowe. W takim razie tu również może występować taka sytuacja, jaką opisałem powyżej. Teoretycznie powinno działać, ale nie działa. Czasem bywa i tu można mówić o złośliwości rzeczy martwych.

(Maniuutek) #7

Ehh.. cóż. W poniedziałek oddam komputer na gwarancji, przedstawię sytuację i może wymienią mi tą grafikę. Jeśli nie - kupię nową, lepszą.

(kamil_w) #8

Póki co przed oddaniem spróbowałbym najpierw zrobić tak:

1. Zainstalować Windowsa jeszcze raz - na świeżo uruchamiając instalator bezpośrednio z płyty, a nie spod systemu i sformatowałbym cały dysk

2. Po skończonej instalacji systemu:

a. zrobić kopię dysku za pomocą jakiegoś programu do robienia obrazów dysków (ja korzystam z Acronis TrueImage, ale może to być nawet darmowa CloneZilla uruchamiana z płyty) lub

b. zainstalować Comodo TimeMachine i zrobić snapshota (nie chodzi tu bynajmniej o zrzut ekranu)

1. ściągnąć sterowniki ze strony AMD do twojego modelu karty graficznej.

(Chita2k) #9

Logic 500w

lol...

Daj komputer na gwarancję jeśli kupowałeś jako zestaw, potem wymień zasilacz na jakiś markowy 400+w

(kamil_w) #10

W zasadzie tu też może być problem. Jeśli zasilacz nie trzyma napięć to też komputer może wariować.