BlueScreen po wymuszonej deinstalacji avast


(Pedros120692) #1

Witam. Mam problem z bluescreenem wyskakującym mi podczas uruchamiania systemu. Zaczęło się od tego że komputer mi strasznie mulił i odinstalowałem zbędne aplikacje używając programu unistalltool. Miałem problem z usunięciem wygasłej wersji avasta i musiałem wymusić usunięcie i nie wiem czy to w jakiś sposób mogło być problemem czy przypadkowa deinstalacja jakiegoś pliku systemowego. Po ponownym uruchomieniu wyskakiwał bluescreen. Windows udało mi się jedynie uruchomić w trybie awaryjnym. Posiadam 64 bitową wersje win 7. Proszę o pomoc.

to link do pliku dmp: http://www.sendspace.pl/file/0649013d94a89b71a5434a9


(Atis) #2

W trybie awaryjnym użyj aswclear.exe

Dezinstalacja za pomocą użycia narzędzia Uninstall Utility

Uruchom wiersz polecenia jako administrator i wpisz: sfc /scannow

Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz polecenia

http://support.microsoft.com/kb/929833

Przywracanie systemu:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... em-restore


(Agatonster) #3

Boss4000PL ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Pedros120692) #4

Avasta udało mi się już usunąć. Natomiast jeśli chodzi o przywracanie systemu to o tym też wcześniej myślałem lecz w systemie nie był utworzony wcześniej żaden punkt przywracania i ta operacja jest niemożliwa. Udało mi się zeskanować pliki systemowe jak radziłeś. Funkcja Ochrona zasobów systemu windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików. A to log z tej operacji: http://www.sendspace.pl/file/505a56c20a8c93cc15e5331. Jedyne co mi teraz przychodzi na myśl to ponowna instalacja systemu, chyba że istnieje jakaś inna alternatywna opcja naprawienia tych plików.