Bluescreen podczas instalacji windows 7

Kaolpr-znalazłem na torrentach wersję 7127 i zainstalowała się bez problemu.Z drugiej strony to trochę dziwne że Rc1 nie daje się zainstaować a wersja która nie jest dostępna publicznie chodzi bez zarzutu.

U mnie na zintegrowanej karcie odpala sie normalnie… niestety na geforce 7600 juz nie;/

A więc podzielę się informacjami jakie udało mi się zebrać do tej pory.

Przedstawiony problem NAJPRAWDOPODOBNIEJ powiązany jest z kartami Nvidii chodzącymi na PCI-Ex. Podobno może być to związane z tym problemem: http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/952681 Zastąpienie plików z listy dla Visty SP1 tymi z Bety rozwiązuje problem, ale u mnie to nie zadziałało ( ale jeśli ktoś mógłby spróbować u siebie to byłbym wdzięczny, oczywiście prośba do posiadaczy kart NV na PCI-Ex, najlepiej 7300 GS ).

Dowodem na to może być fakt iż po wyciągnięciu karty NV i podłączeniu monitora pod zintegrowaną instalacja była bezproblemowa. Niestety wtedy możliwości graficzne są “delikatnie” ograniczone. Po ponownym zainstalowaniu karty mamy … BSOD ( oczywiście z tym samym STOP ). Sterowników NV nie da się zainstalować jak w systemie nie ma obecnej karty NV. Podobno da się jakoś wgrać je do bazy sterowników Win, ale nie miałem czasu sprawdzić.

Wątek na TechNet: http://social.technet.microsoft.com/For … 7e6cfa712d

Ok zgadzam się.Ale wersja 7127 W7 instaluje się bez problemowo 7127.0.090507-1820_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GRMCULFRER_EN_DVD ,wg tej onformacji została skompilowana 7 maja dwa dni po premierze rc1.Instalacja przebiegła bez problemowo.Czyżby przewidziano ten błąd?Info http://www.ihackintosh.com/2009/05/wind … t-torrent/

Może nie tyle przewidziano co wykryto i usunięto :wink: Premiera 7100 była 5 maja dla szerokiej “publiczności”, ale skompilowana bodajże 21 kwietnia.

Nie sądzę, żeby to był celowy błąd. Po prostu nie zauważono błędu. Win 7 ma tak dobrą opinię, a Microsoft jest na tyle ostrożny, że nie sądzę, żeby mieli interes w jakiś przekrętach. Beta i RC mają pozwolić ludziom przyzwyczaić się do nowego systemu na tyle, żeby bezproblemowo wydali te 2-3 stówki na ostateczną wersję ( pomijamy inne źródła ), więc myślę, że w interesie MS jest aby Win 7 był jak najszerzej dostępny. Ale może jestem idealistą :wink:

Fakt może nie zbyt jasno się wyraziłem,ale o to mi chodziło.Ale zaraz po premierze wydano nową wersję której plik iso ważył 2.53gb a nie 2.33 rc1.

Ok, znalazłem rozwiązanie problemu ( to znaczy udało mi się włączyć instalator, aktualnie system się rozpakowuje na dysk ).

Wymaga to “trochę” zachodu.

Zgodnie z tym co napisał patrickgs na forum TechNet:

Jak wygląda sprawa z tym błędem? Niestety też go mam…Sprawdziłbym sposób od Kaolpr ale nie mam skąd wziąźć plików z 7000 BETA.Jakieś nowe rady?

Udało się :slight_smile: Wyciągnąłem kartę zewnętrzną , zainstalowałem na zintegrowanej, wpiąłem kartę zewnętrzną ,wyciągnąłem potrzebne pliki z bety (Windows 7) (skorzystałem z maszyny wirtualnej), znowu zmiana karty graficznej na zintegrowaną :smiley: ,wgrałem pliki (do kilku trzeba było nadać specjalne prawa aby je zmienić) ,i działa … :smiley:

Mam jeszcze małe pytanko … czy to jest do końca legalne ? Wie ktoś może?

Dziękuje za pomoc kaolpr!

Pozdrawiam :smiley:

Miałem to samo na drugim PC.

W moim przypadku Windows nie współpracował z windowsem i mogłem sobie podarować instalacje 7 :slight_smile:

A co powiecie na to że ja mam ten sam problem w wersji RTM? Czyżby Microsoft znow sie popisał i tak oczywistego błedu nie usunął?

U mnie RTM chodzi bez zarzutu.

A u mnie RTM z MSDN AA też pokazuje bluescreena. ;/ Początkowo myślałem, że to wina tego, że pierwszą podstawową partycję na dysku mam w formacie FAT16, ale to nie to. Potem myślałem, że to może być wina tego, że ta partycja jest za mała. To też nie to. Potem sprawdziłem sprzęt. Też OK.

Pomyślałem, że może ISO się źle ściągnęło i chciałem pobrać jeszcze raz, ale jak próbuję to zrobić, to na stronie msdn aa wyskakuje informacja, że już ściągnąłem i ewentualnie mogę wysłać maila z prośbą o ponowne udostępnienie przez admina programu. Skoro nie ma odpowiedzi to ściągam wersję x64 i zobaczę, czy on ruszy. Jak nie, to definitywnie daję sobie spokój z Win7 i wracam do XP. ;/