Bluescreen podczas uaktualnienia visty do 7

Witam. Podczas uaktualnienia systemu Windows Vista HB 32bit SP2 do Windows 7 HP 32bit pojawił się mi bluescreen. Już myślałem że zaraz skończy się ta aktualizacja, gdy ponownie uruchomił się system po zaliczeniu ostatniego punktu, ekran startowy, wszystko ładnie, pięknie a tu nagle ten bluescreen zamiast kończenia uaktualnienia.

89bc8d0db6aeff59m.jpg

Laptop 4-letni: HP Compaq 6720s, 2GB ram, dysk twardy 250GB, procesor Intel Pentium DualCore T2390 (2x 1,87 GHz, 64 bit)

Robiłem oczyszczanie i defragmentację dysku, skanowałem system: Nod 32 i McAfee (oczywiście jeden odinstalowałem zanim zainstalowałem drugi) i brak wirusów, czyściłem także programem Ccleaner. Później postanowiłem wgrać od nowa system z mojej a potem kolegi płytki, i nie pomogło. Laptop był też czyszczony miesiąc temu, po czym ciszej chodzi i nie nagrzewa się tak mocno. Teraz postanowiłem przesiąść się na Windows 7 w nadziei że laptop nie będzie się tak zawieszał jak na Viście.

…ale nie sprawdziłeś, że Windows 7 nie jest na liście systemów obsługiwanych przez ten laptop!

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=3442833&taskId=135&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3442832〈=pl&cc=pl

Kiedyś zainstalowałem Windows 7 RTM i nie miałem problemu z niedziałającymi sterownikami. Pracował bardzo stabilnie i chociaż, że nie jest to sprzęt do grania, to dużo lepiej działał na nim np. GTA VC niż na Viście :smiley: . Tyle że wtedy laptop miał ok. 1,5 roku.