BlueScreen podczas uruchamiania systemu

(system) #1

Witam,

odkąd zmieniłem płytę główną mam problemy. Czasem system nie chce załapać i włącza się bootloop (system ładuje się w nieskończoność).

Restart pomaga. I po włączeniu komputera, zalogowaniu się na koncie w nim włączami się informacja

(mniej więcej tak to brzmi)

Poniżej informacje o BSODzie.

http://db.tt/aana2CJw

(ale niebieskiego kranu nigdy nie pokazało, zawsze była tylko informacja o odzyskaniu sprawności po błędzie systemu.)

(Ocxxxx) #2

jakiego masz antywirusa?

(Veers) #3

Ja tam nie widzę żadnych informacji o BSOD - za to widzę mnóstwo informacji o sterownikach - więc wygląda mi to raczej na wynik działania raportu sysinfo. Za to na podstawie obecności niektórych sterowników, śmiem twierdzić że to nic innego jak konflikt właśnie sterowników.

(misza_88) #4

Veers też tak sądzę, że to sterowniki się gryzą.

(system) #5

Moim antywirusem jest Eset Smart Secourity.

A co do sterowników, to jakim programem mogę zobaczyć całą listę zainstalowanych na moim komputerze?

Wskakuje mi błąd ze sterownikami StarForce.

(Veers) #6

... co biorąc pod uwagę obecność DaemonTools nie jest niczym nadzwyczajnym..... Lista sterowników nic ci nie da - ale zacznij od odinstalowania wszelkich napędów wirtualnych (wraz z ich sterownikami i pozostałościami w rejestrze). Masz tam również sterownik miniport SCSI (skąd ? po co? od czego?)

Sam w sobie StarForce w Windows 7 potrafi nieźle namieszać, więc zapoznaj się jeszcze z tym : http://www.star-force.com/support/users/windows7/ i jeśli nie pomoże czyszczenie sterowników oraz to co opisali na stronie Star Force - to niestety - ale jedynym PEWNYM rozwiązaniem będzie postawienie systemu od nowa.

(MrBeckham666) #7

no jak nie wiesz co robisz to od razu postaw system veers dobrze mówi;]

(Longhorn2009) #8

Płytę główną zmieniałeś na taki sam model czy inną?

(system) #9

Na inną.

Jak usunąć sterowniki?

W programy i funkcje mam tylko sterowniki do karty sieciowej. :?

(Longhorn2009) #10

Jeśli na inną to zalecane jest wgranie systemu od nowa ze względu na inny chipset.

Niektórych sterowników nie można w prosty sposób odinstalować.

(Veers) #11

Programy i funkcje .... wejdź sobie w menadżer urządzeń i ustaw opcję "Pokaż ukryte urządzenia" ....

Choć zazwyczaj bronię się przed taką opcją: tu jednak będę naciskał - postaw system od 0.