Bluescreen przy instalacji xp na nowym dysku sata

Po instalacji, tj. jej pierwszej części, gdy komputer ma się zrestartować i ma przejść już do samej instalacji owszem restartuje się ale przy winlogonie sypie się i wyskakuje bluescreen. Dysk twardy seagate 418AS wykrywany w biosie. Płyta główna abit kv8-pro 3rd eye. Sama w sobie nie obsługuje sata II, ale dysk przestawiłem na sata 150mb/s za pomocą zworki i instrukcji producenta. Próbowałem instalacji już kilku xp i na każdym ten sam błąd. Ost próba to xp z sp3 do którego sam za pośrednictwem nLite dodałem sterowniki via sata raid ze strony producenta płyty głównej. Efekt jak wszystkie poprzednie. Niestety nie mam samej dyskietki ze sterami sata, którą mógłbym wystartować przy starcie instalacji F6.

Błąd STOP: 0x0000007b 0xf8a80528, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000

szukałem w sieci na ten temat, jednak żaden ze znalezionych wątków i odpowiedzi na nie nie pomógł mi w rozwiązaniu problemu

Dodam jeszcze że mam 2 kości ram 512. Obie sprawdzane memtestem. Formatowałem też na jednej z nich wsadzonej w dowolne gniazdo.

Przełącz w biosie tryb pracy kontrolera z AHCI/SATA na ATA/IDE/Compatible.

PS. SATA nie sata, MB nie mb, RAID nie raid, RAM nie ram

Bios phoenix 19. Nie widze tam takiej opcji. Dodam tylko, że też próbowałem na sata raid rom disabled.

A jakie dokładnie sterowniki wgrywasz, może spróbuj wgrać w trybie tekstowym przez nlite z tej ścieżki:

x:\v430g\430g\drvdisk\i386\NT5

NT5 powiadasz Pan.

ja do tej pory wgrywałems …\v430g\430g\VIARAID\driver\winxp

Żadne MXy czy inne takie po nlite, u mnie poszło na standardowej, pełnej wersji XP Pro.

Kompilacja 2600.xpsp_sp3_qfe.091208-2029

Już po problemie. Rada Tobiego okazała się w 100% pomocna. Dzięki za pomoc.