BlueScreen przy odnawianiu adresu DHCP

Sprawa wygląda bardzo dziwnie. Od 2 miesięcy mam problem z BlueScreenami, mianowicie podczas przeglądania stron lub nawet gry w jakąś gierkę, czasem wyświetla się blueScreen i komputer uruchamia się ponownie, w logach widzę problem z DHCP, czyli taki oto komunikat:

Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie 000B6AC0B431. Wystąpił następujący błąd:

Przekroczono limit czasu semafora. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP).

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Za każdym razem problem wygląda identycznie czyli dwie takie informacje że komp. nie mógł odzyskać adresu. Komp czysty logi sprawdzone brak jakichkolwiek śladów wirusów.

Specyfikacja: Płyta główna: ASRock, karta sieciowa zintegrowana, net kabelkiem RJ45 z accespointa do karty sieciowej, jedyne co przychodzi mi do głowy to może karta sieciowa padła, w co wątpię.

Proszę o pomoc.

Może ustaw na statyczne ip ? Wtedy nie będzie musiał korzystać z dhcp, a co za tym idzie problemu nie będzie.

Nie pomyślałem o tym. Dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że problem z BlueScreen’ami zniknie. Dziękuję za pomoc, pozostaje mi czekać o obserwować zmiany.