Bluescreen przy podkręconym procesorze

Witam, od dwóch dni mam problem z komputerem, otóż wyskakują bluescreeny. Problem jest wtedy gdy podkręcę procesor. Wcześniej nie było żadnych problemów, ale po tym jak przeczyściłem wiatrak na procesorze to zaczęły wyskakiwać BSOD’y.

Myślę, że to coś z zasilaczem bo jakiś dziwny brzęczący głos zaczął wydawać podczas startu systemu ale zaraz się uspokaja i jest cicho jak było wcześniej.

Pytanie, czy 12v jest okej w speedfanie? Czy coś z zasilaczem?

Oto dwa screeny z SpeedFan’a:

2a7j23s.png

28sa62c.png

Jutro zobaczę jaki to zasilacz i napiszę.

Pozdrawiam.

Nie jest ok. Jak sama nazwa wskazuje linia 12V powinna mieć 12V. Komputer sypie bluescreen’ami po oc bo proc potrzebuje wtedy parę watów więcej. Co to za zasilacz w ogóle? Radził bym niezwłoczną wymianę.

Zwiększ napięcie dla ram.

Po co? nie wiedzisz jakie ma napięci na V12? A Ty mu jeszcze mówisz co ma robić żeby podkręcić proca(zresztą to i tak by nic nie dało).

Najlepiej jak byś podał model zasilacza i sprawdził miernikiem(jeśli masz) napięcia, jeśli nie sprawdź jeszcze w Bios’ie.

Posiadam taki: Sumvision Model KY3000ATX 500W P4

To jest recenzja, jak widać wypada bardzo słabo, a tu sobie go ludzie chwalą w komentarzach http://www.ebuyer.com/120675-sumvision- … mvision500

Nie posiadam miernika, sprawdzę jeszcze w biosie.

A, zapomniałem dodać, że kod bsod’a to 0x0000124 i dalej w nawiasie jakieś trzy inne. Napisane jest, że powodem jest coś ze sprzętem.

A tu jest paczka minidumpów jak ktoś ma czas to mógłby obejrzeć: http://www.2shared.com/file/4EZFjScc/Minidump.html


Dziwne bo w BIOS’ie pokazuje:

Spróbuj zrestartować ustawienia w biosie.

Mam bluescreeny tylko jak podkręcę procesor w biosie.

Jak mam standardowe ustawienia to jest okej, czyli bez kręcenia.

Wszystko było okej wcześniej.

Zwiększ trochę napięcie dla procka. A tak poza tym to co to za sprzęt tak w ogóle?

Sprzęt wygląda tak:

Próbowałem podkręcam na 260 tak jak wcześniej, x9, i ram na 133. Próbowałem, zostawiać ram na auto, napięcie próbowałem też zostawiać na auto, i nic nie daje. Najwięcej napięcia może być 1.450. Jak dam przeważnie daje 1.375 i jest git, ale teraz mam jakoś blue screeny. Zauważyłem, że im większe napięcie tym szybciej blue screen jest. Więc teraz dałem 1.250 i na razie piszę tego posta bez blue screena.


EDIT:

Jednak bluescreen wyskoczył. Jak zejdę niżej na 1.175 to komp się nie włącza.

Przy tym szrocie bawisz się w podkręcanie i jeszcze się dziwisz, że sypie bluescreenami?

No wszystko było dobrze, nie wiem co się zwaliło. Nie chce wydawać kasy na nowy po to aby tylko sprawdzić czy bluescreenów nie będzie podczas OC, no ale chyba nie mam wyjścia.

P.S: Sprawdził ktoś minidumpy? http://www.2shared.com/file/4EZFjScc/Minidump.html