BlueScreen win7 i obraz

Witam

Mam problem na windows 7 ponieważ wywala mi bluescreen… Zrobiłem format i nadal to samo… przed bluescreenem zawiesza się obraz wyskakują różne paski, kwadraty itp… po restarcie to samo, te same paski, gdy przejdę w tryb awaryjny i uruchomię ponownie komputer jest ok nie ma nic… ale gdy uruchomię bardziej wymagające programy czy też gry to po chwili znowu to samo. Czy to może siadła mi już karta graficzna ??

Czy próbowałeś różnych numerków sterownika czy zawsze ten sam?

zaraz zobaczę jakieś inne sterowniki… ale miałem najnowsze raczej bo aktualizacja automatyczna

Jeżeli masz możliwość przetestuj kartę na innym komputerze, wówczas będziesz na 100% wiedział czy karta jest sprawna czy nie.

sterowniki zmieniane i ciągle to samo… wszystko dobrze, do czasu jak nie uruchomię np gry…

Sprawdź jeszcze czy karta się nie przegrzewa, jeżeli nie pozostanie ci przetestowanie jej na innym komputerze.

A jeśli i na nim będzie sprawiać problemy, pozostanie kupno nowej karty.

I takie małe pytanie na koniec, jaki masz zasilacz?

modecom 600W i nie było z nim problemów… a te piksele, kreski, kwadraty bardzo przemawiają w stronę karty graficzne, sprawdzę jeszcze temperaturę karty, przedmucham cały komputer zobaczę co wtedy

http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Zastanawia mnie na jakiej podstawie wszyscy userzy dokonują rzetelnej analizy problemu?

żabol Nie podajesz nic, żadnych konkretów. Piszesz o win7, później jest temat karty (szkoda tylko że nie wiemy jaka to karta) itd.

Podaj chłopie co masz na pokładzie w swoim kompie. Jeśli wyskakuje blue screen to go tu wklej !!

Inaczej to będziemy gdybać i nic z tego nie wyniknie.

będę musiał na niego zapolować na tego bluescreena z tego wzgledu że nie dacie rady odczytać przez te paski kwadraty…

dodaje parę informacji:

-procseor DualCore AMD Athlon 64 x2. 3000MHz

  • płyta g. Asus M2N

  • grafika ATI radeon HD 4870 (512MB)

  • zasilacz modecom 600W

a to screen może uda się wam odczytać (screen razem z paskami jakie temu towarzyszą)49328887805347556435_thumb.jpg

Problem dotyczy karty graficznej (a dokładniej sterowników).

Podaj temperaturę karty graficznej z http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra … 16750.html (zakładka Sensors)

Skoro sprawdzałeś różne wersje sterowników i nie problem nadal jest to sprawdź kartę na innym komputerze (jeśli i tam będą problemy to znaczy że karta kończy swój “żywot”).

-procesor graficzny 59 stopni, otoczenie proc graficznego 49 ale to w stanie gdy tylko siedzę na forum bez dodatkowych procesów… gdy uruchomię coś innego nie jestem w stanie tego sprawdzić---- teraz podałęm z everesta zaraz sprawdze z tego co mi podałeś, na Twoim programie wypada to tak GPU temp(DISPIO) 59-60, GPU temp(MEMIO) 70-72, GPU temp (SHADERCORE)65-66

Jak dla mnie temperatury są za wysokie.

Laptop to jeszcze rozumiem, ale komputer powinien mieć mniejszą temperaturę.

Wymieniałeś chociaż raz pastę termoprzewodzącą?

Masz dodatkowe wentylatory?

Czyściłeś chociaż raz wiatraczek sprężonym powietrzem?

Powiem tak, kurzu tam nie ma prawa być bo raz po raz sprężarka idzie w ruch, wentylatory hmm na karcie mam jeden duży wiatraczek nie powiem teraz średnicy… w obudowanie dodatkowo zamontowałem 2 wiatraczki na tyle obudowy jedna rzecz to że pracuje bez osłon od obudowy teraz… pasta tylko raz to jakiś rok temu

mimo wszystko i tak zamówiłem nową kartę graficzną bo ta ma tylko 512MB… lecz chciałem jeszcze upchnąć ja za jakiś grosz, a nie rzucić w kąt jako popsuta