BLUESCREEN Windows 7 64 Bit

(Filakdawid) #1

Witajcie, mam następujący problem. Podczas pracy na komputerze, teoretycznie zwyczajnej. Bo co to za problem odpalona gra(typu BF3) + Mozilla wyskakują mi bluescreeny, próbowałem wszystkiego. Czyściłem dysk antywirusem, dziś nawet formatowałem dyski. Straciłem wszystkie gry na rzecz sprawdzenia o co chodzi, niestety nawet po formacie, przy zwykłym włączonym pulpicie po jakimś czasie włączył się blue screen. Poczytałem troszkę na forum. Sprawdziłem te pliki w WinDbg oto efekty

68639420.png

83223414.png

39072267.png

Jesteście mi w stanie jakoś pomóc? Jeżeli tak to bardzo proszę. Podejrzewam że nie działają poprawie jakieś urządzenia peryferyjne niestety nie wiem jakie :frowning:

(Xemidra) #2

Sprawdź pamięć RAM programem MemTest i podaj screena z zakładki Health programu HDTune.

(Filakdawid) #3

HD Tune screen

(Nie dało się okna powiększyć więc jest w dwóch, ale tabelka jest przesunięta

42081024.png

TEST RAMU się robi jeszcze bo były małe problemy z odpaleniem. Chodzi o to że mam 2x kości 2GB 1600Mhz i 2x kości 2GB ale 2000Mhz mają timing taki sam "9" oczywiście DDR3 ale problem z bluesceenem występował wcześniej, zanim zakupiłem dodatkowe dwie kości (2000Mhz) więc to chyba nie ich wina

-- Dodane 06.05.2013 (Pn) 0:30 --

22833327.png

Pierwszy error, ale nie mam pojęcia co on oznacza :wink:

-- Dodane 06.05.2013 (Pn) 0:34 --

Już są 3 errory Ramu ;/ Nie kminie tego wgl

(falcon89) #4

Pamięć RAM sprawdź za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P ... 12556.html wypakuj, nagraj na płytę i uruchom z niej komputer, sprawdź każdy moduł oddzielnie (sprawdź też w różnych slotach).

(Kplodygowice1) #5

ntoskrnl.exe + numer oznacza błąd sterownika któregoś z urządzeń podłączonych do komputera (płyty głównej)

(Filakdawid) #6

Kredens możliwe, że masz rację, tylko teraz kwestia jak określić którego? Co? Mam ściągnąć z neta wszystkie sterowniki do urządzeń które mam podpięte? Zaczynając od

-Procesora(Nie wiem czy są sterowniki do procków)

-Karty graficznej

-muzyczną mam zintegrowaną z płytą główną

-Dysku to chyba nie ma sterowników

-Napęd to chyba też

-Zasilacz chyba też nie

No i tak naprawdę to chyba nie mam już nic podpięte do kompa

No chyba że liczy się

-Drukarka bo to jednak USB ?

-- Dodane 06.05.2013 (Pn) 9:55 --

A zapomniałem po drukarce dopisać

-Kamerka :smiley:

(falcon89) #7

Przetestuj pamięć RAM tak jak napisałem w poprzednim swoim poście (0x0000001a wskazuje właśnie na nią, dodatkowo memtest spod systemu też wykrył błędy).

(Filakdawid) #8

Falcon kurcze, dużo się tego narobiło. Zastanawiam się czy po prostu nie dać PC do gości od których go kupiłem(BinCom - Sklep w Częstochowie) Właśnie przeczytałem że mam jeszcze gwarancję :smiley: Więc chyba najbezpieczniej będzie im to dać, powiedzieć o swoich przypuszczeniach i niech oni się już martwią, zgadza się?

(rgabrysiak) #9

Skoro masz gwarancję to z niej skorzystaj.

(Filakdawid) #10

Ok, dzięki wielkie za pomoc przepraszam za zawracanie wam dupy :smiley: . Myślę że temat do archiwum. Jeżeli nadal będą jakieś problemy to już wiem do kogo się zgłaszać. 3majcie się i miłego dnia :wink: